Holenderskie dary
Dnia 5 kwietnia 2006 roku holenderska fundacja "Heerde Help Polen" za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu przekazała dary dla mieszkańców gminy Lubań. Transport rozładowany został w świetlicy wiejskiej w Henrykowie Lubańskim. Przy rozładunku uczestniczyli: ks. Jan Marciniak, kierowca TIR-a, strażacy OSP Henryków, pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego. Transportem podzieliliśmy się z Domem Małego Dziecka z Wojcieszowa. W naczepie znalazły się m.in. meble, odzież, sprzęt gospodarstwa domowego, kuchenki gazowe, sprzęt rehabilitacyjny, wózki i odzież dziecięca oraz nowe ręczniki. Transport ten trafił do mieszkańców Gminy Lubań dzięki ks. Janowi Marciniakowi, który sprawił iż trafił on tym razem do naszej gminy. Jest to pierwszy transport od wielu lat, który trafił do nas. Mamy nadzieję, że współpraca nasza rozwinie się i dary takie trafią do mieszkańców gminy po raz kolejny. Zwłaszcza, że potrzeby są naprawdę duże. Dowodem na to jest fakt, iż dary te zostały podzielone na mieszkańców tylko dwóch wsi: Henrykowa Lubańskiego i Pisarzowic, a miejscowości które chętnie przyjmą dary jest jeszcze na trenie gminy wiele. Rozdanie darów w Pisarzowicach możliwe było dzięki uprzejmości strażaków z OSP Pisarzowice, którzy udostępnili swoją świetlicę. Spotkaliśmy się z wielką radością i zadowoleniem mieszkańców, którzy mogli skorzystać z pomocy. Wielu ludziom brakuje środków do życia na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, a takie dary spełniły wiele najmniej oczekiwanych marzeń. Kierownik GOPS widzi wiele życzliwości, serdeczności i troski w gestach czynionych zarówno ze strony fundacji jak i ks.Jana. Za co składamy serdeczne podziekowania w imieniu Wójta. Kierownika GOPS Lubań oraz przede wszystkim mieszkańców Gminy Lubań.

14 04 2006

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań