1020955

II Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Lubań
Na25 czerwca w Radostowie na boisku sportowym odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Lubań. Celem imprezy było danie młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim sportowej rywalizacji w turnieju otwartym na wszystkich chętnych do gry - bez ograniczeń i "układanek". Podczas zgłaszania drużyn i zawodników położono nacisk na to, aby ekipy biorące udział w turnieju nie korzystały z profesjonalnych zawodników, tzw. zawodowców grających na co dzień w czwartoligowych klubach. Nie zawsze jednak apele te trafiały na podatny grunt. Większość potraktowała turniej jako rekreację i fajną zabawę. Udział w rozgrywkach zgłosiło 11 drużyn:

* LZS Radostów,
* LZS Henryków Lubański,
* LZS Radogoszcz,
* LZS Zaręba,
* Rolnik Rząsiny,
* Cwane Lisy z Lubania,
* Piast Lubań,
* Oldboje Lubań,
* Gmina Lubań - pracownicy i radni,
* drużyna z Pisarzowic,
* drużyna z Nawojowa.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dojechała drużyna Piast Lubań, ubiegłoroczny zdobywca pucharu.
Turniej rozpoczął się tuż po godzinie 10.00 przy tropikalnej pogodzie i równie gorącym dopingu kibiców. Ekipy zaczęły walkę w trzech grupach. Do dalszych gier awansowały po dwa najlepsze zespoły, rywalizujące później systemem pucharowym.
Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny : LZS Radogoszcz, Cwane Lisy, LZS Radostów, Pisarzowice, Rolnik Rząsiny, LZS Zaręba.
Podczas zgłaszania zawodników kładliśmy nacisk na to, aby ekipy biorące udział w turnieju nie korzystały z profesjonalnych zawodników, grających na co dzień w czwartoligowych klubach, nie zawsze jednak drużyny zastosowały się do tego zalecenia. Szacunek dla tych którzy wiedzą o co chodzi i swoim zachowaniem podczas turnieju wprowadzali atmosferę zabawy.
Mecz finałowy to spotkanie pomiędzy drużyną z Pisarzowic a LZS Zaręba. Finał był meczem ze zdecydowaną przewagą ekipy z Pisarzowic, która wygrała z Zarębą 3 : 1. Na podium znalazła się jeszcze drużyna Cwanych Lisów z Lubania.
Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim uczestnikom skromny "żołnierski" poczęstunek. Przez cały dzień wokół boiska panowała atmosfera niedzielnego pikniku : muzyka, zabawa i doping dla grających.
Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Lubań - Mirosław Herdzik wręczył wygranej drużynie z Pisarzowic, ufundowany przez siebie puchar. Ponadto wybrano najlepszego bramkarza turnieju. Został nim bramkarz drużyny Cwane Lisy - Damian Zabielski, który również otrzymał pamiątkowy puchar. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i pucharami.
Impreza zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym. Wszyscy umówili się na turnieju za rok.

26 06 2006

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna