Dożynki Gminne 2006
W tym roku uroczystości dożynkowe w Gminie Lubań odbyły się dnia 3 września w Radostowie.
Organizatorami "Dożynek Gminnych" byli : Wójt Gminy Lubań, Rady Sołeckie Sołectwa - Radostów Średni i Dolny, Radostów Górny oraz Uniegoszcz.
Wszyscy uczestnicy tegorocznych dożynek zebrali się na boisku sportowym, gdzie w samo południe , Mszą świętą dziękczynną celebrowaną przez Ks. Dziekana Mieczysława Jackowiaka, rozpoczęły się tradycyjne obrzędy "Święta chleba". Homilie podczas Mszy świętej wygłosił, zaproszony na tą uroczystość, Ks. Kazimierz Gembarowski, proboszcz z Pisarzowic. W trakcie Mszy świętej nastąpił najważniejszy moment w całej tradycji obrzędu dożynkowego, czyli przekazanie chleba z tegorocznych zbiorów, którego dokonali Starostowie dożynek - Pani Krystyna Kunecka i Pan Andrzej Wolarz .
Podczas mszy akompaniowała orkiestra z Miasta Olszyna pod przewodnictwem Pana Andrzeja Drozdowicza.
Po Mszy świętej głos zabrał Pan Wójt Mirosław Herdzik. W swoim przemówieniu nawiązał on do tradycji polskiej wsi i ciężkiej, a jakże pożytecznej pracy rolnika. Podziękował również wszystkim przybyłym, a także tym, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznych uroczystości. Z przemówieniem wystąpił również Starosta Powiatu Lubańskiego Pan Lucjan Żołabowski.
Aby tradycji zadość się stało, Wójt Gminy Lubań podzielił chleb między wszystkich przybyłych reprezentantów z poszczególnych sołectw. Dzielenie chleba dożynkowego ma symbolizować dostatek i zapewniać, że do następnych żniw dla nikogo go nie zabraknie.
Nie lada atrakcją podczas tegorocznych dożynek był konkurs wieńców. W tym roku przystąpiło do niego 9 delegacji z wieńcami. Komisja konkursowa w składzie : Lucjan Żołabowski - przewodnicząc oraz członkowie : Konrad Rowiński i Leszek Leśko miała nie łatwe zadanie i po długich obradach ustalono werdykt, zgodnie z którym, postanowiono przyznać I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 złotych wieńcowi przygotowanemu przez sołectwo Jałowiec. Drugie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 złotych wieńcowi przygotowanemu przez sołectwo Pisarzowice. Wszystkie wieńce przygotowane przez pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości 100 złotych.

05 09 2006

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna