biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101761

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Uroczysty odbór boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Radostowie
W dniu 13 grudnia 2006 roku dokonało się to, na co uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Radostowie z niecierpliwością czekali od września. Oddano do użytku nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią .
Wójt Mirosław Herdzik przywitał uczestników uroczystości i wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubań oraz z Panem Pawłem Wróblewskim – przedstawicielem Firmy „Rekord” – Hale Namiotowe z Wrocławia - dokonał uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym symbolicznego otwarcia nowo wybudowanego obiektu sportowego.
Nie odbyło się bez inauguracyjnego strzału do bramki w wykonaniu Wójta Mirosława Herdzika ( brawa za celny strzał ) oraz poświęcenia obiektu przez Księdza Marka Kurzawę – Proboszcza z Radostowa.
W następnej kolejności Wójt omówił rodzaj prac, oraz koszt przedsięwzięcia, jednocześnie podziękował wykonawcy tych prac.
Budowę tego boiska wykonała firma „Rekord” Hale Namiotowe z Wrocławia.
Ogólna wartość przedsięwzięcia wynosiła 429 tysięcy złotych, z czego udało się nam pozyskać środki w wysokości 200 tys. zł z Ministerstwa Sportu, co stanowi ok. 50% ogólnych kosztów inwestycji.
Boisko będzie ogólnodostępne dla lokalnej społeczności, a szczególnie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Radostowie.
Na zakończenie części oficjalnej – mimo wyjątkowo niekorzystnej, zimowej już aury- dzieci podziękowały Panu Wójtowi oraz Radnym za sfinansowanie, wkład i starania – wierszami i wesołą piosenką, która nieco wszystkich rozgrzała.
Po uroczystym otwarciu zaproszonych gości ugoszczono wspaniałymi, domowymi daniami przygotowanymi przez Panie z zespołu folklorystycznego „Marysieńki”.
W trakcie tej uroczystości Panie z zespołu folklorystycznego „Marysieńki” zaśpiewały dla wszystkich zaproszonych gości, co zostało przyjęte gromkimi brawami.

15 12 2006


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze