biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102647

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Początek owocnej współpracy
16 lutego 2007 roku z inicjatywy prezesa Koła Łowieckiego „Słonka” – Pana Władysława Madziarz – w Szkole Podstawowej w Radostowie odbył się Konkurs Łowiecko – Przyrodniczy. W komisji oceniającej zasiedli : prezes koła – Pan W. Madziarz, Ksiądz Cz. Misiewicz z Kościelnika, łowczy Pan Bułhak oraz dyrektor szkoły P. J. Telatyński. Zmaganiom przyglądał się Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik.
Organizatorki – P. Teresa Filar i pani Jolanta schab – przygotowały wiele interesujących konkurencji dla uczestniczących w rywalizacji pięciu grup z klas – I – VI. Dzieci dowiedziały się, że działanie członków kół łowieckich to nie tylko konieczny odstrzał zwierzyny w celu kontroli populacji, ale przede wszystkim dokarmianie zwierząt, ustawianie specjalnych solnych lizawek, by dostarczyć mieszkańcom lasu witamin, a także ich ochrona przed kłusownikami.
Wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli – świetnie się bawili zwłaszcza, że dzięki sponsorowi całej imprezy – Panu Władysławowi Madziarzowi – zawodnicy otrzymali wspaniałe, kolorowe nagrody, słodki poczęstunek, a szkolna biblioteka wzbogaciła się o piekne książki w albumowych wydaniach, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach. Pan Władysław Madziarz otrzymał od dzieci order Przyjaciela Szkoły, a konkurs łowiecko – przyrodniczy stanie się tradycyjnym punktem kalendarza imprez Szkoły Podstawowej w Radostowie i Koła Łowieckiego „Słonka”.

23 02 2007


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze