Początek owocnej współpracy
16 lutego 2007 roku z inicjatywy prezesa Koła Łowieckiego „Słonka” – Pana Władysława Madziarz – w Szkole Podstawowej w Radostowie odbył się Konkurs Łowiecko – Przyrodniczy. W komisji oceniającej zasiedli : prezes koła – Pan W. Madziarz, Ksiądz Cz. Misiewicz z Kościelnika, łowczy Pan Bułhak oraz dyrektor szkoły P. J. Telatyński. Zmaganiom przyglądał się Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik.
Organizatorki – P. Teresa Filar i pani Jolanta schab – przygotowały wiele interesujących konkurencji dla uczestniczących w rywalizacji pięciu grup z klas – I – VI. Dzieci dowiedziały się, że działanie członków kół łowieckich to nie tylko konieczny odstrzał zwierzyny w celu kontroli populacji, ale przede wszystkim dokarmianie zwierząt, ustawianie specjalnych solnych lizawek, by dostarczyć mieszkańcom lasu witamin, a także ich ochrona przed kłusownikami.
Wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli – świetnie się bawili zwłaszcza, że dzięki sponsorowi całej imprezy – Panu Władysławowi Madziarzowi – zawodnicy otrzymali wspaniałe, kolorowe nagrody, słodki poczęstunek, a szkolna biblioteka wzbogaciła się o piekne książki w albumowych wydaniach, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach. Pan Władysław Madziarz otrzymał od dzieci order Przyjaciela Szkoły, a konkurs łowiecko – przyrodniczy stanie się tradycyjnym punktem kalendarza imprez Szkoły Podstawowej w Radostowie i Koła Łowieckiego „Słonka”.

23 02 2007

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok