biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1141238

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Szkolne Centrum Informacji w Kościelniaku
Od początku roku szkolnego 2006 / 2007 Szkoła Podstawowa w Kościelniaku może się poszczycić biblioteką multimedialna. Powstała z funduszy projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego „Internetowe Centra Informacji multimedialnej przy Bibliotekach szkolnych i Pedagogicznych”. Po półtorarocznym okresie oczekiwania dołączyliśmy do grona szkół wyposażonych w 4 komputery, sieciowe urządzenie wielofunkcyjne ( skaner, kopiarka i drukarka ) oraz oprogramowanie multimedialne. Aby spełnić swoją rolę informacyjną, centrum posiada stały, szybki dostęp do Internetu. Mogą z niego korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy miejscowości.
Jednym z priorytetów szkoły ujętym również w Planie Wychowawczym Szkoły jest edukacja medialna. Kształcimy umiejętności selektywnego doboru informacji, korzystania z technologii informacyjnej, stwarzamy warunki do rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Młodsi uczniowie zapoznawani są z podstawowymi zasadami obsługi oraz wykorzystania komputera do zabawy i nauki. Dużym zainteresowaniem cieszą się strony dla dzieci. Uczniowie kolorują obrazki, korzystają z gier edukacyjnych i logicznych.
Uczniowie klas starszych IV – VI poznają zasady korzystania z encyklopedii multimedialnych, wyszukują informacje potrzebne do lekcji, przygotowują się do lekcji informatyki, szukają ciekawostek. Prowadzone SA tu zajęcia z edukacji czytelniczo – medialnej, terapii pedagogicznej oraz świetlicowe.
Na feriach zimowych w pracowni zorganizowaliśmy zajęcia multimedialne dla chętnych uczniów.
Wciąż poszukujemy nowych, ciekawych pomysłów na jeszcze lepsze wykorzystanie pracowni. Chcemy by przyniosła jak największe korzyści uczniom i środowisku.
23 02 2007


 AKTUALNOŚCI

Stanowisko Walnego Zgromadzenia Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z dnia 15.03.2018r. w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze