Gminny Konkurs Recytatorski
Dnia 22 lutego 2007roku w Urzędzie Gminy w Lubaniu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas młodszych.
Uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół: SP w Pisarzowicach z opiekunką Panią Dorotą Tyrańską; SP w Radostowie z Panią Jolantą Schab i Panią Teresą Filar; SP w Kościelniaku z Panią Teresą Kowalczyk i SP w Radogoszczy z Panią Beatą Żurowicką- Rzepą.
Tematyką recytowanych wierszy oraz scenografia a nawet nagrody i wszystko, co z konkursem związane, oscylowano wokół uroków różnobarwnych, polskich pór roku, gdyż konkurs przebiegał pod hasłem „Cztery pory roku”.
W skład pory wchodzili opiekunowie poszczególnych szkół, których pracy przewodniczyła Pani Mariola Macutkiewicz, wieloletni nauczyciel – bibliotekarz i polonista z gimnazjum nr 2 w Lubaniu.
Obecnie byli również zaproszeni goście:
Pan Wójt Mirosław Herdzik i Zastępca Wójta Pan Zbigniew Zjawin oraz Pani Aneta Usyk.
Ocena zmagań małych recytatorów przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: - klasy pierwsze; klasy drugie; klasy trzecie.

A to laureaci:
W kategorii I:
1. Dominika Karaban SP Pisarzowice
2. Kamila Latawiec SP Radostów
3. Patryk Książkiewicz SP Kościelnik

Sandra Ciupak SP Pisarzowice

W kategorii II:
1. Gracjan Kazański SP Radogoszcz
2. Kinga Gora SP Radostów
3. Aleksandra Szawrońska SP Pisarzowice

Adrian Lada SP Kościelnik

W kategorii III:
1. Paulina Andrzejewska SP Kościelnik
2. Natalia Moczydlak SP Radostów
3. Aleksandra Kondela SP Pisarzowice

Paulina Wołoszyn SP Radogoszcz

Konkurs przebiegał w bardzo wesołej, rozbawionej atmosferze, gdyż – wymagającą skupienia – recytację przeplatały radosne pląsy i śpiewy.
Każdy z młodszych recytatorów wyszedł z imprezy z uśmiechem i obfitym bagażem miłych wrażeń oraz sympatycznych pamiątek. Za to dziękujemy organizatorom imprezy – Szkole Podstawowej w Radostowie i Urzędowi Gminy w Lubaniu.

28 02 2007

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna