Pozyskiwanie środków finansowych z zewnątrz na realizację inwestycji przez Gminę Lubań
Dnia 23.04.2007r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu złożył wniosek na projekt realizowany w miejscowościach do 6 000 mieszkańców "Kultura bliska" pn.: „Warsztat tradycji”.
Celem projektu jest zaznajomienie dzieci i młodzieży z terenu gminy i miasta Lubań z dawnymi obrzędami, zwyczajami, tradycjami poprzez organizację Warsztatów Tradycji i spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie Gminy i Miasta Lubań, prowadzonych przez zespoły folklorystyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury. Na warsztatach młode pokolenie będzie zdobywało wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Wykonywanie tradycyjnych wypieków, ozdób dożynkowych, świątecznych itp. Podczas spotkań w szkołach zespoły folklorystyczne oraz ludzie związani z kulturą ludową, przekazywać będą tradycje kulturowe poprzednich pokoleń, naszych matek, ojców, babć i dziadków.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do połowy lipca 2007r.
Planowany termin rozpoczęcia – 1 wrzesień 2007r.
Planowany termin zakończenia – 31 sierpnia 2008r.
25 04 2007

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna