biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1009227

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Co słychać u „SMOK-a” w Pisarzowicach?
Od połowy kwietnia pełną parą ruszył program „Wędrówki ze SMOK-iem po Ziemi łużyckiej” realizowany w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach w ramach projektu unijnego „Szkoła Myśląca o Każdym – SMOK”.
Kwietniowe działania to realizacja zadań w ramach nowo powstałych kół zainteresowań. 27 kwietnia uczniowie klas V – VI uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Koordynacyjnym Centrum Edukacji i Promocji Przyrodniczo – Leśnej Nadleśnictwa Świeradów. Prowadzący zajęcia Pan Zbigniew Kamieński z wielką pasją opowiedział o historii osadnictwa w Izerach, jego wpływie na przyrodę, przyczynach i skutkach zamierania lasów Izerskich, a także osobliwościach przyrodniczych i turystycznych tych gór. Wielkie wrażenie zrobiła na uczniach sala wykładowa wyposażona w nowoczesne środki multimedialne.
To nie koniec wrażeń przyrodniczo-ekologicznych gdyż 25 maja odbędą się kolejne warsztaty, tym razem zorganizowane w Przemkowskim Parku Krajobrazowym.
Atrakcją dla uczniów jest także koło sportowe, na którym szczególnym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy na pływalnię do Lubania połączone z nauką pływania.
Z myślą o rodzicach przyszłych pierwszoklasistów odbyło się pierwsze spotkanie w ramach grupy wsparcia Pt. „Mamo, tato już wkrótce będę pierwszakiem”. Rodzice otrzymali na nim niezbędne wskazówki do pracy z dziećmi na progu nauki szkolnej. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, pełnej zabawy i humoru.
Dodać należy, że wymienione atrakcje są całkowicie bezpłatne, finansowane są bowiem ze środków unijnych i marszałkowskich. Pieniądze pozyskane przez szkołę w ramach dotacji pozwolą uatrakcyjnić proces nauczania, wyrównać szanse dzieci wiejskich, a także wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły.17 05 2007


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze