Co słychać u „SMOK-a” w Pisarzowicach?
Od połowy kwietnia pełną parą ruszył program „Wędrówki ze SMOK-iem po Ziemi łużyckiej” realizowany w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach w ramach projektu unijnego „Szkoła Myśląca o Każdym – SMOK”.
Kwietniowe działania to realizacja zadań w ramach nowo powstałych kół zainteresowań. 27 kwietnia uczniowie klas V – VI uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Koordynacyjnym Centrum Edukacji i Promocji Przyrodniczo – Leśnej Nadleśnictwa Świeradów. Prowadzący zajęcia Pan Zbigniew Kamieński z wielką pasją opowiedział o historii osadnictwa w Izerach, jego wpływie na przyrodę, przyczynach i skutkach zamierania lasów Izerskich, a także osobliwościach przyrodniczych i turystycznych tych gór. Wielkie wrażenie zrobiła na uczniach sala wykładowa wyposażona w nowoczesne środki multimedialne.
To nie koniec wrażeń przyrodniczo-ekologicznych gdyż 25 maja odbędą się kolejne warsztaty, tym razem zorganizowane w Przemkowskim Parku Krajobrazowym.
Atrakcją dla uczniów jest także koło sportowe, na którym szczególnym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy na pływalnię do Lubania połączone z nauką pływania.
Z myślą o rodzicach przyszłych pierwszoklasistów odbyło się pierwsze spotkanie w ramach grupy wsparcia Pt. „Mamo, tato już wkrótce będę pierwszakiem”. Rodzice otrzymali na nim niezbędne wskazówki do pracy z dziećmi na progu nauki szkolnej. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, pełnej zabawy i humoru.
Dodać należy, że wymienione atrakcje są całkowicie bezpłatne, finansowane są bowiem ze środków unijnych i marszałkowskich. Pieniądze pozyskane przez szkołę w ramach dotacji pozwolą uatrakcyjnić proces nauczania, wyrównać szanse dzieci wiejskich, a także wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły.

17 05 2007

Schronisko dla zwierząt