biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102647

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Człowiek roku 2006 powiatu lubańskiego
W marcu bieżącego roku Wójt Gminy Lubań złożył trzy wnioski nominacyjne do kapituły „Człowieka Roku 2006 Powiatu Lubańskiego” w następujących kategoriach :
- kultura i edukacja - Pani Ewa Pietrzyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kościelniku;
- sport, turystyka i rekreacja – Ks. Marek Kurzawa – założyciel Klubu Sportowego „Święci Radostów”;
- przedsiębiorczość i rolnictwo – Leszek Grala – Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Kapituła wybrała jednogłośnie laureata w dziedzinie sportu, turystyki i rekreacji - Ks. Marka Kurzawę. Serdecznie gratulujemy. Jest nam niezmiernie miło, iż osoba z terenu Gminy Lubań została wyróżniona w konkursie.
Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Lubańskiego w dniu 24 maja 2007 roku w szkole muzycznej w Lubaniu. Ks. Marek Kurzawa nie ukrywał wzruszenia. Na miejscu do życzeń dołączyły się członkinie zespołu folklorystycznego „MARYSIEŃKI”, koleżanki i koledzy nauczyciele ze szkoły Podstawowej w Radostowie oraz Wójt Gminy Lubań wraz z radnymi.
Na uwagę zasługuje fakt, iż było to dla Ks. Marka Kurzawy szczególny dzień, tym bardziej iż tego samego dnia otrzymał informację z Diecezji Legnickiej o podniesieniu go do rangi kanonika. Uroczystości przyznania tytułu odbędą się w dniu 2 czerwca bieżącego roku w Krzeszowie. Mszę święto odprawi Arcybiskup Stanisław Dziwisz. Wszystkich mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach. Natomiast Ks. Markowi składamy „WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ”.

28 05 2007


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze