XV Samorządowe Igrzyska Związku Gmin "Kwisa"
W dniu 26 maja 2007 roku na boisku sportowym w Siekierczynie odbyły się XV Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin „Kwisa”. Organizatorem była Gmina Skierczyn. Igrzyska prowadził burmistrz Gryfowa Śląskiego – Olgierd Poniźnik. Gminę Lubań reprezentowała drużyna w skład której weszli pracownicy urzędu gminy oraz radni.
Jechaliśmy na igrzyska aby się zabawić, a nie rywalizować w konkurencjach. O tym świadczyć może nasze hasło: „WYPIĆ PIWO ZJESC KIEŁBASĘ TO PRZEWODNIE HASŁO NASZE”. Pod tym szyldem ruszyliśmy do boju. Pierwsza konkurencja była typowo techniczna – sztafeta na szczudłach. W ostatniej chwili zdecydował się nas wesprzeć Pan Marian Bokłak ( czarny koń konkurencji). Dzięki poświęceniu dziewczyn ( treningi na parkingu urzędu ) nie było na nas mocnych. O ile dobrze pamiętamy po raz pierwszy zajęliśmy pierwsze miejsce w konkurencji. Kolejną konkurencją było rzucanie kostką bazaltową. I w tej konkurencji wypadliśmy dobrze. Aż strach pomyśleć gdybyśmy wymienili naszych zawodników ( płeć męska ) o wadze koguciej na zawodników o wadze ciężkiej. Następnie toczyliśmy oponę od traktora. Jak przystało na reprezentantów gminy wiejskiej w konkurencji pokonała nas wyłącznie zaprzyjaźniona Olszyna. Następnie na arenę wyszli wójtowie i burmistrzowie. Naszemu wójtowi szczęści nie dopisało i odpadł w przedbiegach. Usprawiedliwieniem może być fakt, iż przeciwnikiem wójta był Wójt Gminy Siekierczyn, który z całą pewnością dużo trenował. Chwila wytchnienia i kolejne wzmagania. Tym razem trzeba było wejść na słup. Nas reprezentował Marek Brzezowski – kapitan drużyny. Wszedł na słup tak szybko, iż zdobył miano małpki. Oczywiście wygraliśmy. Standardowo troszeczkę gorzej wypadliśmy w przeciąganiu liny, ale nadrobiliśmy straty w konkurencji niespodzianka. Ostatecznie ( ogólne zaskoczenie ) zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jest to niezwykły wyczyn, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę poprzednie nasze występy, gdzie z reguły zajmowaliśmy przedostatnie miejsce.

Zdjęcia z igrzysk
28 05 2007

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą