Otwarcie szkoły podstawowej w Pisarzowicach
Jak wiadomo dotychczas szkoła mieściła się w budynku zabytkowego pałacu. Niemniej jednak jego stan techniczny zagrażał dzieciom i nauczycielom. Stąd też radni Rady Gminy Lubań około cztery lata temu zdecydowali o zaadoptowaniu bloku żywieniowego przy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach na szkołę podstawową. Prace udało zakończyć się w bieżącym roku. W ten sposób uczniowie i nauczyciele zyskali wspaniały budynek. Wchodząc do szkoły odczuwa się ciepło ( wspaniała kolorystyka ).
W ramach realizowanego przez szkołę programu „Szkoła Myśląca o Każdym” zorganizowano w dniu 15 czerwca bieżącego roku uroczyste otwarcie szkoły. Na uroczystości przybyli goście z zaprzyjaźnionej gminy Jonsdorf z Niemiec w osobach : burmistrza, nauczycielki z trójką uczniów, przedstawiciela straży pożarnej wraz z małżonką. Ponadto przedstawiciele samorządu, policji, straży granicznej.
Z okazji święta uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny oraz przedstawili historie szkoły.
Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście, mieszkańcy Pisarzowic i rodzice zwiedzali szkołę. O godz. 14.00 rozpoczęła się druga część uroczystości, tj. piknik sportowo – rekreacyjny z udziałem uczniów i rodziców. Zabawa trwała do godzin popołudniowych.

29 06 2007

Schronisko dla zwierząt