ODNOWA WSI
W związku z pojawiającymi się informacjami o możliwości składania wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. odnowy wsi. W tym celu odbyło się pierwsze spotkanie z sołtysami z terenu gminy Lubań w dniu 29 czerwca 2007 roku w Urzędzie Gminy Lubań.
Spotkanie otworzył i prowadził zastępca Wójta Gminy Lubań Pan Zbigniew Zjawin. Na wstępie poinformował o ogólnych zasadach programu. Oświadczył, iż z otrzymywanych informacji wynika, iż na każda miejscowość przewidziane jest do wykorzystania 500 tysięcy złotych. Niemniej jednak podstawowym warunkiem ubiegania się o środki jest stworzenie Lokalnych Grup Działania, czyli tzw. inicjatywy oddolne. Poprosił o rozpoczęcie prac nad planami rozwoju miejscowości, które są niezbędne do aplikowania wniosków.
Ponadto poruszono sprawy organizacyjne. Na zakończenie wręczono sołtysom zakupione telefony komórkowe.
29 06 2007

Schronisko dla zwierząt