ODNOWA WSI
W związku z pojawiającymi się informacjami o możliwości składania wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. odnowy wsi. W tym celu odbyło się pierwsze spotkanie z sołtysami z terenu gminy Lubań w dniu 29 czerwca 2007 roku w Urzędzie Gminy Lubań.
Spotkanie otworzył i prowadził zastępca Wójta Gminy Lubań Pan Zbigniew Zjawin. Na wstępie poinformował o ogólnych zasadach programu. Oświadczył, iż z otrzymywanych informacji wynika, iż na każda miejscowość przewidziane jest do wykorzystania 500 tysięcy złotych. Niemniej jednak podstawowym warunkiem ubiegania się o środki jest stworzenie Lokalnych Grup Działania, czyli tzw. inicjatywy oddolne. Poprosił o rozpoczęcie prac nad planami rozwoju miejscowości, które są niezbędne do aplikowania wniosków.
Ponadto poruszono sprawy organizacyjne. Na zakończenie wręczono sołtysom zakupione telefony komórkowe.
29 06 2007

„Rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Lubań”

Głosuj na „Podwórko talentów NIVEA” w Radostowie Średnim

Radni obradowali