Medalowe zdobycze ŚWIĘTYCH Radostów
Dzięki osobistemu zaangażowaniu i pomocy finansowej Wójta Gminy Lubań Mirosława Herdzika i kilku innych sponsorów udało się po raz czwarty zawodnikom LKS „Święci” Radostów wyjechać na Parafiadę.
XIX Igrzyska Parafiadowe rozegrane w Warszawie zgromadziły w tym roku ponad 3,5 tysiąca młodych sportowców z całej Polski i 10 krajów Europy, startujących w 15 konkurencjach.
Tenisiści stołowi z klubu „Święci” Radostów i tym razem zapisali się w sportowej historii Parafiady bardzo dobrymi osiągnięciami, zdobywając trzy medale (srebrny i dwa brązowe) oraz kilka miejsc w pierwszej dziesiątce.
Anna Kociołek (srebrno), Piotr Kociołek (2 x brąz), Mateusz Wojtowicz (czwarte i piąte miejsce), Klaudia Szłabowicz (czwarte miejsce), należeli do czołówki zawodów, w których uczestniczyło ponad 250 tenisistów stołowych na obiektach sportowych SGGW w stolicy.
Ogromna liczba zawodników, perfekcyjne sędziowanie i sprawna organizacja igrzysk to wielki sukces organizatorów. Poza tym, jest to chyba jedyna ogólnopolska impreza sportowa, na której mogą pokazać swoje umiejętności młodzi sportowcy z małych, prężnych klubów, systematycznie szkolących wiejskie talenty sportowe.
I tylko szkoda, że na XIX Parafiadzie Dolny Śląsk reprezentowały zaledwie dwa kluby. Tym większa wdzięczność działaczy i zawodników „Świętych” dla samorządowców Gminy Lubań.

20 07 2007

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok