Powódź w gminie
W nocy z dnia 23 na 24 sierpnia 2007 roku nad terenem Gminy Lubań przeszła burza z ulewnym deszczem, w wyniku czego gwałtownie wezbrały lokalne potoki. Największe zniszczenia powstały w miejscowościach: Mściszów, Radostów Średni, Radostów Dolny, Jałowiec, Kościelnik, Nawojów Śląski, Uniegoszcz.
W miejscowości Mściszów fala powodziowa zerwała 3 mosty, wiele domostw zostało zalanych łącznie z parterem, zalane zostały uprawy i plony zgromadzone w stodołach, ze stawów hodowlanych wypłynęły ryby, w licznych miejscach zostały podmyte drogi i zniszczone przydomowe ogrodzenia oraz zalane studnie przydomowe.
Pomocą objęto najbardziej poszkodowanych mieszkańców gminy za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Wyrządzone szkody są bardzo znaczne i ich naprawienie wymagać będzie wysokich nakładów finansowych. Budżet Gminy Lubań nie jest w stanie udźwignąć takiego obciążenia. W dniu 28 sierpnia 2007 r. został wysłany wniosek do Wojewody Dolnośląskiego w aspekcie wsparcia finansowego.

29 08 2007

Schronisko dla zwierząt