biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116665

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Razem bezpieczniej

Razem bezpieczniej to przewodnie hasło realizowanego na obszarze województwa dolnośląskiego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań. Jednym z założeń przedmiotowego programu jest promowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo w zakresie planowania przestrzeni publicznej, promowania tzw. „bezpiecznej architektury”, właściwego oświetlenia, oznakowania, zwiększenia bezpieczeństwa w okolicach szkół.
Mając powyższe na uwadze Wójt Gminy Lubań złożył wniosek na budowę oświetlenia przy drodze gminnej łączącej drogę powiatową z drogą krajową w Pisarzowicach ( droga koło szkoły podstawowej i gimnazjum). Ponadto we wniosku przewidziano wprowadzenie monitoringu wejść do szkół oraz placu przyszkolnego.
Wybór budowy oświetlenia przy wyżej wskazanej drodze wydaje się być dla wszystkich zasadny. Codziennie, w roku szkolnym, korzysta z tej drogi duża liczba uczniów. Ponadto obserwuje się natężony ruch autobusów dowożących uczniów do gimnazjum z terenu całej Gminy Lubań. Chcąc zminimalizować ryzyko potrącenia uczniów lub wypadku autobusów przedłożono do Wojewody Dolnośląskiego w dniu 30 sierpnia bieżącego roku nasz projekt pod nazwą: „Pomyśleć zawczasu”.
W ramach projektu, za wyjątkiem budowy oświetlenia drogowego i monitoringu, realizowane będą spotkania uczniów z przedstawicielami Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach. Ponadto odbyłyby się konkursy z wiedzy o ruchu drogowym. Uczniowie szkoły podstawowej otrzymaliby komplety odblasków zgodnie z ideą programu „Bądź widoczny”.
Niestety realizacja projektu zależy od pozyskanych środków finansowych. Z całą pewnością poinformujemy wszystkich mieszkańców o dalszych losach naszego wniosku.
12 09 2007


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze