Szacowanie szkód po nawałnicy
W nocy z 23 na 24 sierpnia bieżącego roku część gminy objęta została ulewnymi deszczami. W wyniku nawałnicy odnotowano wiele strat w infrastrukturze komunalnej między innymi: zawalone trzy mosty w Mściszowie, zniszczone nawierzchnie dróg gminnych w miejscowościach Radostów, Jałowiec, Kościelnik i Mściszów.
Weryfikację szkód przeprowadziła komisji gminna powołana przez Wójta Gminy Lubań. Straty oszacowano na ponad 600 tysięcy złotych.
W dniu 5 września 2007 roku komisja powołana przez Wojewodę Dolnośląskiego zweryfikowała oszacowane straty w infrastrukturze komunalnej powstałych na terenie Gminy Lubań, spowodowanych przez ulewne deszcze. Komisja w pełni zaakceptowała wysokość oszacowanych strat przez gminną komisję. Stąd też pozytywnie zaopiniowała nasz wniosek o pozyskanie środków finansowych na remont mostów i dróg od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W chwili obecnej czekamy na decyzję ministerstwa.
12 09 2007

Schronisko dla zwierząt