Sołtysi zmobilizują mieszkańców
W związku z rozpoczętym nowym okresem programowania z funduszy strukturalnych na lata 2007 – 2013 Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik zaprosił sołtysów z terenu Gminy Lubań oraz Panią Bożenę Mulik – Prezesa Fundacji Partnerstwo Izerskie Bogactwem Trójgraniczna i Pana Leszka Gralę – Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej na spotkanie w celu przybliżenia możliwości pozyskania środków finansowych w ramach działania: Odnowa i rozwój wsi. Spotkanie odbyło się 12 września 2007 roku w siedzibie Urzędu Gminy Lubań. Na spotkaniu poruszono wiele istotnych spraw dotyczących mieszkańców gminy. Niemnie jednak główną uwagę skupiono na procedurze składania wniosków na realizację zadań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W związku z obligatoryjnym wymogiem zainicjowania tzw. inicjatywy oddolnej zwrócono się do sołtysów o zorganizowanie w najbliższym okresie czasu zebrań rad sołeckich oraz przedstawicieli wszystkich instytucji funkcjonujących na terenie danej miejscowości w celu ewentualnego zadeklarowania udziału w programie i złożenia do dnia 25 września bieżącego roku do siedziby fundacji akcesu do przeprowadzenia warsztatów mających na celu stworzenia i napisania lokalnych strategii rozwoju miejscowości. W związku z powyższym w najbliższym okresie czasu na sołtysach ciąży obowiązek zorganizowania spotkań z mieszkańcami sołectw i zaszczepienia w nich chęci czynnego udziału w warsztatach oraz w rozwoju swoich miejscowości.

13 09 2007

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok