Próba pozyskania środków finansowych na organizację imprez gminnych
W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2008 roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu złożył dwa wnioski o dofinansowanie organizacji dwóch gminnych imprez.
W ramach zadania tradycje i dziedzictwo kulturowe Gminny Ośrodek Kultury i Sportu złożył ofertę na realizacje projektu pod nazwą: Tradycje, obrzędy, obyczaje na pograniczu Górnych Łużyc ze Śląskiem. Celem projektu jest podtrzymanie tradycji związanych z polskimi świętami – Wielkiej Nocy, Święta Plonów oraz Bożego Narodzenia. W ramach projektu przewidziane jest organizacja warsztatów, spotkania z mieszkańcami, zajęcia z dziećmi oraz organizacja gminnych dożynek w Mściszowie.
Drugi projekt dotyczy organizacji III Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego, który został złożony w ramach zadania publicznego: Inicjatywa artystyczna. Założeniem projektu jest zorganizowaniem imprezy w Henrykowie Lubańskim, której głównym celem była by promocja tutejszego regionu – walory przyrodnicze i architektoniczne.
Pozyskanie przedmiotowych środków finansowych umożliwiłoby nam dalszy rozwój działalności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, ale przede wszystkim uzyskalibyśmy szansę promocji naszej gminy, powiatu i województwa.
04 01 2008

Pieniądze z Budżetu Województwa Dolnośląskiego dla OSP Radostów

Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

Sesja absolutoryjna