biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1064410

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Pomoc Gminy w nieszczęściu
W dniu 11.12.2007 roku w Henrykowie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Lubaniu oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Henrykowa, Pisarzowic i Olszyny prowadziły działania ratowniczo-gaśnicze związane z pożarem w budynku mieszkalnym będącym własnością mieszkańców naszej gminy.
W wyniku pożaru i przeprowadzonej akcji ratunkowej uszkodzone zostały pomieszczenia gospodarcze, spalone meble, zalane wodą inne pomoszczenia miezkalne oraz instalacja elektryczna.
Kolejne nieszczęliwe zdarzenie miało miejsce w dniu 19.12.2007 również w Henrykowie. Tym razem za przyczyną iskry, tlił sie fotel, który to stał sie przyczyną całkowitego zniszczenia pomieszczenia mieszkalnego wraz z całym jego wyposażeniem. Od wysokiej temperatury popękały również szyby.
Władze gminy otwarte na problemy mieszkańców, a szczególnie w przypadkach zdarzeń losowych jak pożar, czy powódź, itp.reagują natychmiastowo i starają się wszechstronnie objąć pomocą osoby poszkodowane.
Wójt Gminy Lubań za pośrednictwem GOPS Lubań w odpowiedzi na zaistniałą potrzebę przeznaczył pomoc w formie pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów remontu spalonych pomieszczeń. Ponadto rodziny te zostaną objętę pomocą rzeczową w formie pościeli, żywności oraz środków chemicznych.
08 01 2008


 AKTUALNOŚCI

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy

OGŁOSZENIA

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

RADA GMINY

Sesja absolutoryjna

GOKiS

Nauka gry na gitarze