Czas spotkań opłatkowych
Na przestrzeni ostatnich lat, w wielu miejscowościach Gminy Lubań pojawił się zwyczaj organizowania „spotkań opłatkowych” przez mieszkańców wsi. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia, pierwszy „opłatek” odbył się w Radostowie. Dnia 29 grudnia 2007 roku połączone rady sołeckie Radostowa Dolnego i Średniego oraz Radostowa Górnego zorganizowały spotkanie okolicznościowe w świetlicy wiejskiej z udziałem miejscowych rolników, członków rad sołeckich, włodarzy gminy oraz proboszcza Ks. Józefa Olechowskiego.
W Pisarzowicach rada sołecka zdecydowała o przygotowaniu dwóch spotkań. Pierwsze, dla seniorów odbyło się w dniu 12 stycznia bieżącego roku. Przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Atrakcją wieczoru było przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz występ zespołu „Cisowianki”, który wywołał aplauz wśród obecnych mieszkańców Pisarzowic. Swoją obecnością uwieńczył spotkanie Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, jego zastępca – Zbigniew Zjawin oraz Ksiądz Kazimierz Gębarowski. Spotkanie lokalnych seniorów było okazją do sięgnięcia pamięcią aż do czasów powojennych. Wspominano organizacje działające na terenie sołectwa, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich, które w latach swojej świetności liczyło blisko 200 członkiń. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali udział w przyszłorocznym spotkaniu opłatkowym, co organizatorzy przyjęli z ogromna satysfakcją. Jest to dla nich największa nagroda, a tym samym podziękowanie za włożony trud w przygotowanie spotkania.
Kolejne spotkania z udziałem wszystkich mieszkańców sołectwa zaplanowane są na dzień 26 stycznia w Pisarzowicach dla młodzieży i osób w średnim wieku oraz w Henrykowie Lubańskim.
22 01 2008

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok