biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102647

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Czas spotkań opłatkowych
Na przestrzeni ostatnich lat, w wielu miejscowościach Gminy Lubań pojawił się zwyczaj organizowania „spotkań opłatkowych” przez mieszkańców wsi. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia, pierwszy „opłatek” odbył się w Radostowie. Dnia 29 grudnia 2007 roku połączone rady sołeckie Radostowa Dolnego i Średniego oraz Radostowa Górnego zorganizowały spotkanie okolicznościowe w świetlicy wiejskiej z udziałem miejscowych rolników, członków rad sołeckich, włodarzy gminy oraz proboszcza Ks. Józefa Olechowskiego.
W Pisarzowicach rada sołecka zdecydowała o przygotowaniu dwóch spotkań. Pierwsze, dla seniorów odbyło się w dniu 12 stycznia bieżącego roku. Przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Atrakcją wieczoru było przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz występ zespołu „Cisowianki”, który wywołał aplauz wśród obecnych mieszkańców Pisarzowic. Swoją obecnością uwieńczył spotkanie Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, jego zastępca – Zbigniew Zjawin oraz Ksiądz Kazimierz Gębarowski. Spotkanie lokalnych seniorów było okazją do sięgnięcia pamięcią aż do czasów powojennych. Wspominano organizacje działające na terenie sołectwa, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich, które w latach swojej świetności liczyło blisko 200 członkiń. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali udział w przyszłorocznym spotkaniu opłatkowym, co organizatorzy przyjęli z ogromna satysfakcją. Jest to dla nich największa nagroda, a tym samym podziękowanie za włożony trud w przygotowanie spotkania.
Kolejne spotkania z udziałem wszystkich mieszkańców sołectwa zaplanowane są na dzień 26 stycznia w Pisarzowicach dla młodzieży i osób w średnim wieku oraz w Henrykowie Lubańskim.
22 01 2008


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze