biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1161044

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

25 – lecie kapłaństwa
W niedzielę 22 czerwca 2008 roku w Uniegoszczy uroczyście obchodzono podwójny jubileusz, tj. 25 - lecie kapłaństwa oraz 50 – te urodziny miejscowego proboszcz Księdza Marka Kurzawy. Uroczystości rozpoczęły się Mszą święta o godz. 13.00. W uroczystościach miedzy innymi wzięli udział Wójt Gminy Lubań Mirosław Herdzik, Zastępca Wójta Gminy Lubań Zbigniew Zjawin, Starosta Lubański – kolega jubilata ze szkolnej ławy – Walery Czarnecki oraz Wicestarosta Wojciech Zębik. Po uroczystej Mszy świętej nastąpiły podziękowania, którym wydawało się że nie będzie końca. Za piękne lata posługi kapłańskiej dziękowali przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy Uniegoszczy, przyjaciele i znajomi z poprzednich parafii oraz zespół folklorystyczny „Marysieńki” z Radostowa.
Po przepięknej Mszy świętej oraz licznych podziękowaniach jubilat nie krył wzruszenia, tym bardziej iż zaledwie od roku jest proboszczem parafii w Uniegoszczy. Poprzednio przez blisko 10 lat był proboszczem sąsiedniej parafii – Radostów. Niemniej jednak w tak krótkim okresie czasu, swoja osobą i pogodą ducha, zjednał do siebie mieszkańców Uniegoszczy, co było widoczne poprzez wkład i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości zarówno Księdza jak i wszystkich mieszkańców.
Na zakończenie chcielibyśmy raz jeszcze Księdzu Marku życzyć kolejnych, tak pięknych i owocnych 25 lat posługi kapłańskiej i pracy dla naszej społeczności. Aby dobry Bóg obdarzył go zdrowiem i udzielił mu najpotrzebniejszych łask.
27 06 2008


 AKTUALNOŚCI

Projekt "Ocalamy"

OGŁOSZENIA

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze