Czas inwestycji i remontów
Okres wiosenno – letni sprzyja pracom remontowym. Bardzo widoczne jest to na terenie Gminy Lubań. W miesiącu czerwcu zakończono przebudowę drogi z mieszanki mineralno – bitumicznej w Radostowie Średnim. Realizacja przedmiotowego zadania współfinansowana była z terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego w kwocie 48.480 zł. Kolejna drogą, której przebudowa zakończyła się w miesiącu czerwcu jest droga w Nawojowie Łużyckim w pełni sfinansowana ze środków własnych Gminy Lubań.
Podobna sytuacja ma miejsce w przy bieżącym remoncie dróg gminnych z materiału kamiennego. Dotychczas gmina zaangażowała środki finansowe z budżetu w kwocie 104 126 zł. W ramach bieżącego remontu dróg poprawiono stan dróg w Pisarzowicach, Uniegoszczy i Radostowie.
Ważnym zadaniem, w szczególności dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, był remont kładki na rzece Kwisa łączącej Radogoszcz z Uniegoszczą. Remont wykonano systemem gospodarczym przy pomocy pracowników robót publicznych.
27 06 2008

Zakończono ważne inwestycje drogowe