Upiększanie wioski
Dzieci z Radostowa w ramach projektu „Pięknie i kolorowo w naszym skromnym Radostowie”, na który otrzymali dotacje z Fundacji Wspomagania Wsi, przystąpiła do kolejnego etapu jego realizacji. Po zaplanowaniu na przysłowiowej kartce skwerów zieleni znajdujących się koło szkoły, plebani, kościoła i krzyża przydrożnego przystąpiła do namacalnego działania.
W poniedziałek, tj. 11 sierpnia br. pod czujnym okiem bibliotekarki Iwony Janikowskiej oraz rodziców rozpoczęli upiększanie miejscowości. Najmłodsze dzieci podekscytowane - niosły sadzonki krzewów ozdobnych oraz cebule kwiatowe. Starsze dzieci niosły niezbędne narzędzia do sadzenia i pielęgnacji roślin. Rozpoczęli od zagospodarowania terenu koło krzyża w Radostowie Średnim. Wyrwali chwasty, wyczyścili i przygotowali teren pod nasadę roślin.
Starsze dzieci wykopywały dołki a najmłodsze sadziły rośliny. W krótkim czasie udało się stworzyć piękny skwer zieleni.
W ramach przedmiotowego projektu zakupiono i zasadzono ponad 100 szt. krzewów ozdobnych oraz ponad 500 szt. cebul kwiatowych. Na terenie całego Radostowa. Między innymi posadzono iglaki ozdobne i rododendrony. Wszystkie prace wykonały samodzielnie dzieci przy niewielkiej pomocy rodziców. Poprzez prace przy zagospodarowywaniu skwerów zieleni zintegrowały się dzieci z Radostowa oraz ich rodzice. Dzieci angażują się w życie miejscowości, ale i gminy. Między innymi przygotowały przedstawienie na występ podczas Ogólnopolskich imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego oraz są w trakcie przygotowywania występu na dożynki gminne, które odbędą się 31 sierpnia w Msciszowie.
W tak niezwykły sposób, przy pomocy dzieci, udało się nam upiększyć naszą miejscowość. Niestety potrzeby są jeszcze większe więc postaramy się pozyskać kolejne środki finansowe na powyższy cel.
Na ten moment chcielibyśmy podziękować wszystkim dzieciom, które tak chętnie uczestniczyły w zajęciach podczas wakacji. Ponadto dziękujemy paniom opiekunkom, tj. Annie Kłodzińskiej i Iwonie Janikowskiej oraz osobiste zaangażowanie się Pani Marii Kassel – Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Wójta Gminy Lubań Panu Mirosławowi Herdzikowi za okazałą przychylność i pomoc w realizacji projektu.

21 08 2008

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna