Miss Polonia w Gminie Lubań
Na specjalne zaproszenie Wójta Gminy Lubań Mirosława Herdzika oraz Rady Gminy Lubań w dniu 19 września na uroczystą Sesję Rady Gminy przybyła najpiękniejsza Polka, Angelika Jakubowska mieszkanka Pisarzowic z terenu naszej Gminy. Zwycięstwo w konkursie Miss Polonia stało się okazją do złożenia przez Władze Samorządu Gminy Lubań gratulacji oraz serdecznych życzeń dalszych sukcesów w konkursach międzynarodowych oraz w życiu osobistym.
Pani Angelika mieszka w Pisarzowicach, które są położone w Gminie Lubań. W 2008 roku została Absolwentką Liceum Ogólnokształcące w Lubaniu i zamierzała rozpocząć studia. Los jednak chciał inaczej, bo 13 września wzięła udział w wyborach „Miss Polonia 2008” były to już 33 wybory konkursu. Z pośród 25 finalistek nasza mieszkanka zdobyła główną nagrodę, czyli samochód Seat Altem. Jak sama mówiła przygotowania były bardzo trudne, a rywalizacja bardzo duża. W tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia na castingi do wyborów regionalnych zgłosiło się kilka tysięcy dziewczyn z regionów całej Polski, jak i za granicy. Etap wojewódzki i ogólnopolski przeszło 78 dziewcząt, kwalifikując się do etapu ćwierćfinałowego. Spośród prawie 80 kandydatek jury musiało wytypować 30 półfinalistek, które 2 sierpnia w trakcie uroczystej gali miały zawalczyć o kwalifikację do finału konkursu. Po kilkudniowym zgrupowaniu nadszedł czas na wybranie 20 finalistek konkursu, co dla wielu członków jury nie było zadaniem prostym. Po burzliwych obradach wskazano finałową 20-stkę.
Mimo tak wielkiego sukcesu Pani Angelika okazała się bardzo skromną i życzliwą osobą. Wszystkich obecnych podczas sesji, najbardziej zainteresowały informacje dotyczące kulis konkursu Miss Polonia. Na wszystkie zadawane pytania odpowiadała chętnie i bardzo wyczerpująco. W tym roku finał wyborów najpiękniejszej Polki odbył się Teatrze Wielkim w Łodzi, natomiast wyboru miss dokonali sami widzowie programu drugiego Telewizji Polskiej, którzy głosowali na swoją faworytkę za pośrednictwem, sms-ów.
Kolejne dwa lata dla naszej finalistki zapowiadają się bardzo pracowicie. Najważniejsze konkursy, które maja być jej udziałem to reprezentacja naszego kraju na najbardziej prestiżowym konkursie na świecie - Miss Universe 2009, a w przyszłym roku wystartuje także w konkursie Miss International 2009. W chwili obecnej nie pozostaje nam nic innego jak tylko podziękować za przybycie do Urzędu Gminy Lubań Pani Angelice Jakubowskiej i mieć nadzieję, iż w trakcie swojej misji będzie nas godnie reprezentować i promować Gminę Lubań.

02 10 2008

Zakończono ważne inwestycje drogowe