Gala z okazji 10–lecia reaktywowania Powiatu Lubańskiego
Podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu z okazji 10 – lecia reaktywowania Powiatu Lubańskiego, która odbyła się w dniu 6 listopada 2008 roku Samorząd Gminy Lubań reprezentowali: Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubań – Jacek Jaworski. W uroczystej sesji m.in. wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, radni powiatu trzech kadencji, posłowie, senatorowie i radni sejmiku województwa dolnośląskiego, a także osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju powiatu lubańskiego.
Z okazji jubileuszu reprezentacji Gminy Lubań złożyli na ręce Starosty Powiatu Lubańskiego oraz Przewodniczącej Rady Powiatu serdeczne życzenia i gratulacje oraz symboliczny upominek upamiętniający tę doniosłą chwilę.
Jednym z punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń Krzyża Zesłańca Sybiru i Krzyży Honorowych Sybiraków. Wśród wyróżnionych jest Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie – Krzyż Honorowy Sybiraków.
Dla upamiętnienia 10 - lecia Powiatu Lubańskiego wszyscy zaproszeni goście otrzymali okolicznościowe medale.
Na zakończenie uroczystości odbył się koncert wychowanków i absolwentów Szkoły Muzycznej w Lubaniu.

07 11 2008

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna