Nasza wieś naszą szansą
Kolejny sukces Rady Sołeckiej Radostów Dolny i Średni oraz Rady Sołeckiej Radostów Górny. Po raz kolejny z własnej inicjatywy złożyli wniosek o pozyskanie środków finansowych. Tym razem wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację Wspomagania Wsi pt. „Nasza wieś naszą szansą – 2008” czyli co można zrobić za 10.000 złotych, by podnieść jakość życia w naszej wsi, gminie lub osiedlu popegeerowskim. Godnym podkreślenia jest fakt, iż na 359 złożonych projektów z całej Polski dofinansowanie otrzymało zaledwie 36 wniosków, w tym wniosek rad sołeckich z Radostowa. Rady Sołeckie złożyły wniosek na realizację zadania pn. „Jak rękawy zakasamy to świetlica blasku odzyska” – etap I remont kuchni i zakup sprzętu AGD. W ramach projektu przewidziany jest remont kuchni w świetlicy wiejskiej w Radostowie. Ponadto zaplanowany został zakup nowej patelni elektrycznej, szafy chłodniczej 700 litrowej, warnik wody, taboret gazowy oraz duży zlewozmywak. Powyższe ma przede wszystkim podnieść standard świetlicy wiejskiej, w której już dzisiaj sala główna, toalety i korytarz wyglądają jak w wysokiej klasy restauracji. Głównym zamierzeniem projektu jest reaktywowanie Koła Gospodyń Wiejskich. W tym celu zaplanowano wiele spotkań okolicznościowych z mieszkańcami, m.in. zabawę dożynkową i andrzejkową oraz spotkanie opłatkowe. To wszystko przed nami.
Ponadto jak sama nazwa projektu mówi jest to pierwszy etap. W roku następnym rady sołeckie postarają się pozyskać środki finansowe na drugi jego etap, który polegałby na zakupie wszystkich niezbędnych naczyń dla 160 osób.
Przedstawiciele rad sołeckich z Radostowa mają nadzieję, iż przyszły rok, pod względem pozyskania środków finansowych z zewnątrz, będzie tak udany jak 2008, w którym otrzymali dotacje w łącznej wysokości 14.667 złotych, z tego 2.670 w ramach konkursu Pożyteczne wakacje 2008, 2.000 złotych w ramach konkursu Pożyteczne ferie 2009 oraz 9.997 złotych w ramach konkursu Naszą wieś nasza szansą.

08 01 2009

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna