biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102648

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nasza wieś naszą szansą
Kolejny sukces Rady Sołeckiej Radostów Dolny i Średni oraz Rady Sołeckiej Radostów Górny. Po raz kolejny z własnej inicjatywy złożyli wniosek o pozyskanie środków finansowych. Tym razem wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację Wspomagania Wsi pt. „Nasza wieś naszą szansą – 2008” czyli co można zrobić za 10.000 złotych, by podnieść jakość życia w naszej wsi, gminie lub osiedlu popegeerowskim. Godnym podkreślenia jest fakt, iż na 359 złożonych projektów z całej Polski dofinansowanie otrzymało zaledwie 36 wniosków, w tym wniosek rad sołeckich z Radostowa. Rady Sołeckie złożyły wniosek na realizację zadania pn. „Jak rękawy zakasamy to świetlica blasku odzyska” – etap I remont kuchni i zakup sprzętu AGD. W ramach projektu przewidziany jest remont kuchni w świetlicy wiejskiej w Radostowie. Ponadto zaplanowany został zakup nowej patelni elektrycznej, szafy chłodniczej 700 litrowej, warnik wody, taboret gazowy oraz duży zlewozmywak. Powyższe ma przede wszystkim podnieść standard świetlicy wiejskiej, w której już dzisiaj sala główna, toalety i korytarz wyglądają jak w wysokiej klasy restauracji. Głównym zamierzeniem projektu jest reaktywowanie Koła Gospodyń Wiejskich. W tym celu zaplanowano wiele spotkań okolicznościowych z mieszkańcami, m.in. zabawę dożynkową i andrzejkową oraz spotkanie opłatkowe. To wszystko przed nami.
Ponadto jak sama nazwa projektu mówi jest to pierwszy etap. W roku następnym rady sołeckie postarają się pozyskać środki finansowe na drugi jego etap, który polegałby na zakupie wszystkich niezbędnych naczyń dla 160 osób.
Przedstawiciele rad sołeckich z Radostowa mają nadzieję, iż przyszły rok, pod względem pozyskania środków finansowych z zewnątrz, będzie tak udany jak 2008, w którym otrzymali dotacje w łącznej wysokości 14.667 złotych, z tego 2.670 w ramach konkursu Pożyteczne wakacje 2008, 2.000 złotych w ramach konkursu Pożyteczne ferie 2009 oraz 9.997 złotych w ramach konkursu Naszą wieś nasza szansą.

08 01 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze