Lepimy z gliny
Podczas ferii dzieci z Radostowa mają zorganizowanych wiele zajęć, które odbywają się w świetlicy wiejskiej oraz szkole podstawowej. Zajęcia zorganizowano dzięki inicjatywie rad sołeckich, które na powyższy cel uzyskały dofinansowanie z Fundacji Wspomagania Wsi w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009”.
Pierwszego dnia ferii, tj. 19 stycznia bieżącego roku ( poniedziałek ) dzieci po czujnym okiem Pani Iwony Janikowskiej oraz licznie przybyłych rodziców uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Nie codzienną gratką dla maluchów było lepienie z gliny. Co prawda początkowo dla dzieci sprawiło to trochę trudności, aczkolwiek efekt końcowy był fantastyczny i widoczny w postaci ulepionych rzeźb.
W drugiej części zajęć dzieci malowały na dużych arkuszach szarego papieru ulubione postacie na bazie swojego odbicia w naturalnych rozmiarach. Wykorzystując farby plakatowe stworzyli barwne plakaty, które można podziwiać w świetlicy wiejskiej.
Na zakończenie zajęć opiekunka zachęcała dzieci do brania udziału we wszystkich przewidzianych podczas ferii warsztatach i zajęciach, które poprowadzone zostaną przez nauczycieli miejscowej szkoły podstawowej, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, opiekunki świetlicy środowiskowej z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ks. Marka Kurzawę – trenera miejscowego klubu tenisa stołowego.
W związku z powyższym zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach. Szczegóły określające termin, godzinę i miejsce prowadzenia zajęć umieszczone są w harmonogramie znajdującym się w zakładce Pożyteczne ferie 2009.

22 01 2009

Zakończono ważne inwestycje drogowe