biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1009662

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Lepimy z gliny
Podczas ferii dzieci z Radostowa mają zorganizowanych wiele zajęć, które odbywają się w świetlicy wiejskiej oraz szkole podstawowej. Zajęcia zorganizowano dzięki inicjatywie rad sołeckich, które na powyższy cel uzyskały dofinansowanie z Fundacji Wspomagania Wsi w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009”.
Pierwszego dnia ferii, tj. 19 stycznia bieżącego roku ( poniedziałek ) dzieci po czujnym okiem Pani Iwony Janikowskiej oraz licznie przybyłych rodziców uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Nie codzienną gratką dla maluchów było lepienie z gliny. Co prawda początkowo dla dzieci sprawiło to trochę trudności, aczkolwiek efekt końcowy był fantastyczny i widoczny w postaci ulepionych rzeźb.
W drugiej części zajęć dzieci malowały na dużych arkuszach szarego papieru ulubione postacie na bazie swojego odbicia w naturalnych rozmiarach. Wykorzystując farby plakatowe stworzyli barwne plakaty, które można podziwiać w świetlicy wiejskiej.
Na zakończenie zajęć opiekunka zachęcała dzieci do brania udziału we wszystkich przewidzianych podczas ferii warsztatach i zajęciach, które poprowadzone zostaną przez nauczycieli miejscowej szkoły podstawowej, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, opiekunki świetlicy środowiskowej z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ks. Marka Kurzawę – trenera miejscowego klubu tenisa stołowego.
W związku z powyższym zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach. Szczegóły określające termin, godzinę i miejsce prowadzenia zajęć umieszczone są w harmonogramie znajdującym się w zakładce Pożyteczne ferie 2009.

22 01 2009


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze