Przygotowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Radostowie do pisania testów kompetencyjnych
Okres ferii kojarzy się wszystkim z czasem wolnym od nauki i tak w rzeczywistości jest. W Radostowie mieszkanka miejscowości będąca jednocześnie nauczycielem z wieloletnim stażem pracy zorganizowała dla uczniów klas V i VI zajęcia dodatkowe z matematyki w celu przygotowania uczniów do zbliżających się testów kompetencyjnych. Zajęcia odbyły się w dniu 20 i 22 stycznia 2009 roku w miejscowej szkole. Z możliwości przygotowania się do testów kompetencyjnych skorzystało wielu uczniów. Z uwagi na fakt, iż ferie to czas wolny od nauki – nauczycielka Pani Jolanta Musielak – przeprowadziła zajęcia w formie zabawy. W tym celu między innymi wykorzystała dostępną salę komputerową. Za pomocą gier matematycznych i zadań dzieci powtórzyły i utrwaliły dotychczasowe wiadomości z zakresu matematyki.
Zajęcia były prowadzone w ramach realizowanego przez rady sołeckie projektu pn. „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” współfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.

23 01 2009

Platforma zakupowa