Wyjazd do teatru
Dzieci i młodzież z Radostowa miały okazję uczestniczyć w wielkim wydarzeniu. W dniach 27 i 28 stycznia bieżącego roku w ramach realizacji projektu „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki” współfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi zorganizowano wycieczkę do Teatru Jeleniogórskiego.
Pierwszego dnia, tj. we wtorek 27 stycznia w wycieczce wzięły udział dzieci młodsze w wieku od 5 do 9 lat. Chętne dzieci wypełniły cały autokar. O godz. 9.00 z pod budynku szkoły podstawowej dzieci wyruszyły do teatru. Uczestniczyły one w przedstawieniu pt. „Porwanie kaczątek”. Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd do teatru i udział w spektaklu.
Po zakończeniu inscenizacji dzieci wraz z opiekunkami zwiedziły Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. Z relacji dzieci wynika, iż najbardziej podobała im się stała wystawa barwnych motyli.
Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć posiłku w Mc Donald`s. Rozbawione maluchy wróciły do domów około godz. 15.00.
Drugiego dnia, tj. w środę 28 stycznia w wycieczce wzięły udział dzieci starsze w wieku od 10 do 16 lat. Podobnie jak maluchy na wycieczkę wyruszyły spod budynku szkoły podstawowej. Z uwagi na wiek uczestników wycieczki zaproponowano im udział w spektaklu pt. „Wielki Teatr Legend Karkonoszy” .
Po przedstawieniu młodzież udała się do Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. W skansenie zwiedziły imponującą plenerową ekspozycję obejmującą sprzęt używany podczas II wojny światowej przez Armię Czerwoną oraz I i II Armię Wojska Polskiego, a także egzemplarze będące na wyposażeniu Ludowego Wojska Polskiego w latach 1945 – 1970. Między innymi dzieci zobaczyły czołgi, armaty i karabiny maszynowe.
Opiekunami wycieczki były: Pani Jolanta Schab, Pani Lidia Marcos, Pani Teresa Baryżewska i Pani Anna Kłodzińska. Za zorganizowanie wycieczki i opiekę nad dziećmi serdecznie dziękujemy. Ponadto wielkie słowa uznania kierujemy do Wójta Gminy Lubań – Mirosławowi Herdzika za nieodpłatne użyczenie autokaru. Bez tak wielkiego wsparcia wójta gminy wycieczki nie doszłyby do skutku za co jeszcze raz w imieniu dzieci, rodziców, nauczycieli i członków rad sołeckich – dziękujemy.

Sołtys Józef Maciejko

Sołtys Bernard Smusz

29 01 2009

Platforma zakupowa