biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1009247

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Bawimy się w teatr
W dniach 29 i 30 stycznia bieżącego roku na świetlicy wiejskiej w Radostowie odbyły się warsztaty teatralne z udziałem miejscowych dzieci i młodzieży. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu – Justyna Antoszewska i Iwona Janikowska. Był to kolejny etap realizacji projektu pn. „Zabawa jest nauka, nauka zabawą, Im więcej zabawy tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.
Bardzo licznie przybyłe dzieci w pierwszej kolejności przystąpiły do wykonania, z przyniesionych przez siebie pudełek, sceny teatralnej. Następnie przy wykorzystaniu bloków technicznych i patyczków do szaszłyków wykonali kukiełki. Bazując na własnej wyobraźni stworzyli rożne postacie – poczynając od królów i królewien a kończąc na zwierzętach.
Uwieńczeniem ich pracy było zaprezentowanie wymyślonej przez siebie inscenizacji w wykorzystaniem swoich kukiełek i sceny teatru.
Ponadto dzieci podczas warsztatów przygotowywały się do niedzielnego występu podczas Dnia Babci i Dziadka. Nieustannie powtarzały przydzielone im role oraz tekst piosenki, aby zaprezentować się przed seniorami Radostowa jak prawdziwe gwiazdy.

03 02 2009


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze