biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1009247

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Dzień Babci i Dziadka
Ostatniego dnia ferii zimowych w niedzielę, tj. 1 lutego bieżącego roku dzieci z pomocą członków Rady Sołeckiej Radostów Średni i Dolny oraz Rady Sołeckiej Radostów Górny i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu przygotowały uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Korzystając z uprzejmości Księdza Józefa Olechowskiego, zaproszono podczas mszy wszystkie babcie i dziadków, osoby starsze oraz rodziców na przedstawienie i koncert z okazji ich święta.
O godzinie 15.00 świetlicę wiejską wypełnili, po przysłowiowe brzegi, mieszkańcy Radostowa. Jako pierwsza wystąpiła miejscowa grupa teatralna „GWIAZDY” w skład której wchodzą dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Z okazji tak uroczystego święta przedstawiły inscenizację o babci i dziadku. Na zakończenie występu zaśpiewały piosenkę – życzenia dla wszystkich obecnych na świetlicy babć i dziadków. Po występie dzieci wręczyły każdej seniorce i seniorowi symboliczną różyczkę i laurkę.
Kolejną, niebywałą atrakcją spotkania, było show w wykonaniu zaprzyjaźnionego zespoły folklorystycznego z Henrykowa Lubańskiego – CISOWIANECZKI. Ich przepiękny występ, pod czujnym i profesjonalnym okiem opiekunki – Pani Wandy Żuraw, wywołał wśród zaproszonych gości wiele emocji i wzruszeń.
Po części artystycznej przybyli mieszkańcy przy kawie lub herbacie oraz ciastku jeszcze długo biesiadowali.
Podczas spotkania organizatorzy osiągnęli wspaniały cel jakim była integracja mieszkańców, poczynając od dzieci, rodziców a kończąc na osobach starszych.
Tak wspaniałe święto udało się przygotować dzięki pozyskanym środkom finansowym na realizacje projektu pn.” Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” w ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2009” organizowanego przez Fundacje Wspomagania Wsi.03 02 2009


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze