Zabawa karnawałowa dla dzieci w Radostowie
Uwieńczeniem ferii, a zarazem podsumowaniem realizacji projektu pn.”Zabawa jest nauką, a nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” współfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach programu „Pożyteczne ferie 2009” była zabawa karnawałowa z udziałem wszystkich chętnych dzieci z Radostowa. Hasłem przewodnim zabawy były postacie i zwierzęta z bajek. W związku z powyższym, jak to wypada, na bal licznie zjawiły się „Kopciuszki”, „Królowe Śniegu” lub Kubusie Puchatki”.
Przy współpracy nauczycieli miejscowej szkoły podstawowej oraz rodziców, dzieciom zorganizowano słodki poczęstunek. Niebywałą atrakcją dla uczestników zabawy były liczne konkursy, takie jak: wybór króla i królowej balu lub najpiękniejsze przebranie. Zwycięscy konkursów oraz ich uczestnicy otrzymali nagrody w postaci puzzli, maskotek oraz kubków.
Bardzo licznie przybyłe na bal dzieci były zachwycone formą zorganizowanej zabawy. Najpiękniejszym osiągnięciem dla organizatorów było zintegrowanie dzieci, w jakże różnym wieku, bo od 2 do 16 lat.
Po raz kolejny dobra wola oraz współpraca wszystkich mieszkańców i lokalnych organizacji spowodowała pozyskanie i zrealizowanie zamierzeń oraz celów uwzględnionych w projekcie. Dzięki temu mieszkańcy znacznie chętniej mobilizują się do pomocy w realizacji wspólnych celów i rozwiązywania miejscowych problemów. Udało się uświadomić mieszkańcom Radostowa, że „chcieć to móc”, co bardzo napawa optymizmem członków rad sołeckich przed realizacją kolejnego projektu pn.”Jak rękawy zakasamy, to świetlica blask odzyska” oraz kolejnym aplikowaniem o środki finansowe z zewnątrz. Pomysłów jest bardzo wiele. Jednym z nich jest organizowanie Dnia Kobiet w dniu 7 marca bieżącego roku w świetlicy wiejskiej. Ewentualny dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie Dnia Dziecka. W związku z powyższym zapraszamy wszystkie panie do udziału w zabawie z okazji ich święta. Szczegóły uzyskać można u Pani Iwony Janikowskiej – Tel. ( 075 ) 721 70 10.

05 02 2009

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań