Zakochani są wśród nas
O miłości jest wiele wierszy, piosenek, filmów oraz sztuk teatralnych i operowych. To jakże piękne uczucie ma swoje święto 14 lutego. W tym roku uroczyste obchody Dnia zakochanych zaplanowano w Radostowie na dzień 22 lutego. W świetlicy wiejskiej Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z radami sołeckimi zorganizował spotkanie dla dzieci i rodziców pod hasłem: „Wspólna zabawa z dzieckiem – wyrazem rodzicielskiej miłości”. Frekwencja dopisała. W zabawach i konkursach uczestniczyło ponad pięćdziesięcioro dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami.
Panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przygotowały wiele zabaw integracyjnych, w których jednocześnie uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się wykonaniem spektaklu przygotowanego przez miejscową grupę teatralną „Gwiazdy”. Zaprezentowana sztuk o miłości w wykonaniu przede wszystkim dzieci młodszych wywołała wśród widowni dorosłej łzy śmiechu. Kolejną , tym razem dla dzieci, nie lada gratką, było pomalowanie specjalnymi kredkami twarzy swoich rodziców. Następnie odbyło się wiele zabaw ruchowych i pląsów. Wiele emocji wzbudził konkurs plastycznych na najpiękniejszą laurkę walentynkową wykonaną na dużym arkuszu szarego papieru farbami plakatowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu, ci duzi i ci mali, otrzymali nagrodę niespodziankę. Każdy uczestnik spotkania mógł liczyć na słodki poczęstunek w zamian za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania o tematyce miłosnej. Pytania bezpośrednio związane były z bohaterami różnych książek i filmów. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci, jak i dorosłych do czytania książek i korzystania z miejscowej biblioteki.
Po trwającym niespełna trzygodzinnym spotkaniu uradowane dzieci wraz z rodzicami wróciły do domu. Rodzice oraz opiekunowie uczestniczący w zorganizowanej zabawie wypowiadali się o niej w samych superlatywach. Podkreślali, iż z jednej strony mogli wspólnie ciekawie spędzić czas wolny z dziećmi, z drugiej natomiast strony była to sposobność do spotkania się ze znajomymi. W związku z tym pomysł organizatorów był trafiony i cel osiągnięty. Inicjatywa godna kontynuowania i naśladowania.

24 02 2009

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna