biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

984995

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Pomoc dla mniejszości narodowych
W ubiegłym roku Gmina Lubań po raz pierwszy wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o środki finansowe z przeznaczeniem na poprawę sytuacji bytowej rodzin romskich zamieszkałych na jej terenie.
W kwietniu bieżącego roku wpłynęła do tutejszego urzędu gminy decyzja o przyznaniu dotacji w wysokości ponad 26 tysięcy złotych. Pomocą objętych zostanie trzy rodzin zamieszkałych na terenie gminy. W ramach udzielonej dotacji między innymi rodziny wyremontują dachy domów lub wymienią stolarkę okienną. Wszystkie niezbędne materiały budowlane zakupi gmina, które przekaże rodzinom romskim. Rodziny objęte pomocą samodzielnie wyremontują swoje domy lub mieszkania.
Z uwagi na duże potrzeby rodzin romskich z terenu gminy najprawdopodobniej podczas kolejnego naboru wniosków o pomoc finansową dla mniejszości narodowych ponownie zostanie złożony wniosek.
16 06 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze