Pomoc dla mniejszości narodowych
W ubiegłym roku Gmina Lubań po raz pierwszy wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o środki finansowe z przeznaczeniem na poprawę sytuacji bytowej rodzin romskich zamieszkałych na jej terenie.
W kwietniu bieżącego roku wpłynęła do tutejszego urzędu gminy decyzja o przyznaniu dotacji w wysokości ponad 26 tysięcy złotych. Pomocą objętych zostanie trzy rodzin zamieszkałych na terenie gminy. W ramach udzielonej dotacji między innymi rodziny wyremontują dachy domów lub wymienią stolarkę okienną. Wszystkie niezbędne materiały budowlane zakupi gmina, które przekaże rodzinom romskim. Rodziny objęte pomocą samodzielnie wyremontują swoje domy lub mieszkania.
Z uwagi na duże potrzeby rodzin romskich z terenu gminy najprawdopodobniej podczas kolejnego naboru wniosków o pomoc finansową dla mniejszości narodowych ponownie zostanie złożony wniosek.
16 06 2009

Schronisko dla zwierząt