Dodatkowe fundusze na usuwanie skutków powodzi
Jak wszyscy pamiętamy w roku 2007 dotknęła naszą gminę potężna ulewa powodująca spustoszenie. Wskutek nawałnicy uszkodzeniu uległy mosty oraz przede wszystkim drogi. Natychmiastowa reakcja Wójta Gminy Lubań poprzez zgłoszenie szkód do Wojewody Dolnośląskiego przyniosła wymierne skutki. Gmina otrzymała dofinansowanie na usuwanie skutków klęski żywiołowej. W roku 2007 i 2008 najpoważniejsze szkody zostały usunięte. W roku bieżącym ponownie gmina otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotację w wysokości 200 tysięcy złotych na dokończenie zapoczątkowanych zadań. Aktualnie trwają prace przy wykonywaniu nakładem bitumicznych poboczy w Radostowie, fragmentu drogi w Kościelniku, Jałowcu a także dojazdu do odbudowanych mostów w Mściszowie.

16 06 2009

Zakończono ważne inwestycje drogowe