1020553

Szczytne imię szkoły
Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach przybrała imię Noblistów Polskich. Na 5 czerwca 2009 roku odbyły się oficjalne uroczystości nadania imienia i przekazania ufundowanego sztandaru z udziałem władz gminy i lokalnej społeczności.
Jeszcze przed kilkoma laty szkoła ta mieściła się w pobliskim zabytkowym pałacu. Ostatnio przeniesiona do nowego budynku , obok Gimnazjum Publicznego im. A. Fredry w Pisarzowicach, jest najnowocześniejszą i najlepiej wyposażoną placówką oświatową na terenie Gminy Lubań. Tak piękny obiekt oraz bliskość gimnazjum, które posiada imię zobowiązało do podjęcia jeszcze w ubiegłym roku decyzji o rozpoczęciu procedury nadania imienia szkole. Przez niemalże rok czasu nauczyciele i uczniowie przygotowywali się do przyjęcia imienia Noblistów Polskich. Jednocześnie Dyrektor szkoły – Bożena Szwedko w porozumieniu z Radą Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyła do Radnych Rady Gminy Lubań wniosek o nadanie sztandaru. Z inicjatywy Rady Rodziców, dyrekcji, nauczycieli przy wsparciu władz, radnych rady gminy oraz członków Stowarzyszenia Miłośników Pisarzowic a także miejscowego księdza proboszcza udało się sfinalizować to kosztowne i wieloetapowe przedsięwzięcie.
Dzień nadania imienia szkole był dniem szczególnym. Na wstępie Przewodniczący rady Gminy Lubań – Jacek jaworski wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy – Władysławem Madziarzem odczytali uchwały Rady Gminy Lubań w sprawie nadania imienia szkole oraz sztandaru. Uroczyście na ręce Pani Dyrektor przekazali akt nadania imienia oraz sztandaru. Do życzeń dołączył się Wójt Gminy Lubań. Po krótkiej ceremonii uroczystego przekazania sztandaru nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły.
Za trud włożony w przygotowanie uroczystości dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i dzieciom. Niemniej jednak na szczególne słowa podziękowania zasługuje Komendant Ośrodka Tresury Psów Służbowych w Lubaniu za pomoc w przygotowaniu ceremonii.
16 06 2009

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna