Wybory do Parlamentu Europejskiego
7 czerwca bieżącego roku po raz drugi poszliśmy do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. W gminie Lubań w wyborach uczestniczyło 874 wyborców spośród 5100 uprawnionych do głosowania. Stąd taż frekwencja uplasowała się na poziomie 17,1%. Największa ilość głosów uzyskało Polskie Stronnictwo Ludowe, a następnie Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Największe poparcie uzyskał Pan Leszek Grala zdobywając 282 głosy.
Podsumowując wybory należy stwierdzić, iż przebiegły one bez zakłóceń. Wszystkie Obwodowe Komisje Wyborcze sporządziły i przekazały wyniki głosowania systemem informatycznym. Za przygotowanie oraz sprawne przeprowadzenie wyborów dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie osobom.

16 06 2009

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań