biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

984530

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Dzień Dziecka na sportowo
Jak co roku, od kilku już lat, uczniowie szkół z terenu Gminy Lubań obchodzą Dzień Dziecka na sportowo. Tegoroczne święto przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Radogoszczy. Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci były gotowe do sportowej rywalizacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Administracyjno – Ekonomicznego Szkół – Halina Gancarz. Na ręce przedstawicieli szkół z Kościelnika, Pisarzowic, Radostowa oraz Radgoszcz wręczyli słodycze. Podczas otwarcia pan Krzysztof Sudomlak – koordynator sportu gminnego podsumował całoroczną rywalizację uczniów. W roku szkolnym 2008/2009 najlepiej wysportowanymi dziećmi byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach. Kolejne miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radogoszczy i Radostowa.
Podczas całego dnia dzieci zmagały się w nietypowych konkurencjach, takich jak gra w klasy lub chłopa. Innowacją zaproponowaną przez organizatorów było przypomnienie dzieciom starych, ale jakże niesamowitych gier podwórkowych. Ponadto ciekawostką było jednoczesna współrywalizacja uczniów oddziału zerowego po uczniów klas szóstych. Największe jednak wrażenie zrobiły układy taneczne przygotowane przez każda ze szkół. Z relacji uczestników oraz po ich reakcji można stwierdzić, iż najlepiej przygotowanym zespołem były dziewczyny z Radostowa. Pokazały kunszt rytmiki, sprawności oraz pomysłowości w figurach tanecznych.
Na zakończenie rywalizacji sportowej przygotowano wszystkim uczestnikom poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla.


16 06 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze