Inicjatywy oddolne
Pod takim właśnie hasłem przedstawiciele organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie Gminy Lubań, takich jak: klubu sportowe, ochotnicze straże pożarne oraz stowarzyszenia mieszkańców spotkali się z przedstawicielami Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Jeleniej Górze. Ponadto w spotkaniu wzięli udział dyrektorzy szkół, sołtysi oraz przedstawiciele urzędu gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
Panie Wioleta Basta oraz Paulina Dobrowolska zaprezentowały Program Operacyjny Kapitał Ludzki pod kątem możliwości pozyskania środków finansowych przez małe organizacje, bez doświadczenia, a działające na terenach wiejskich. Przedstawiły szeroki katalog zrealizowanych projektów – „Małych – wielkich inicjatyw w ramach EFS”.
Zaprezentowane przykłady natknęły przedstawicieli organizacji do działania. Już podczas spotkania pojawiły się pierwsze pomysły, które mogłyby być zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ponadto prowadzące spotkanie wskazały inne źródła pozyskiwania środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych, które z całą będą na bieżąco analizowane w celu ubiegania się o wsparcie.
Niemniej jednak największą korzyścią odbytego spotkania było nawiązanie współpracy z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które doradza i pomaga organizacjom pozarządowym w pozyskiwaniu środków finansowych.
Za przybycie na spotkanie uczestnikom, jak i również Paniom prowadzącym serdecznie dziękujemy.

24 06 2009

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań