Laureaci w Gimnazjum Publicznym im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach
W lutym 2009 roku Fundacja Wspomagania Wsi zorganizowała konkurs internetowy dotyczący przełomu z roku 1989, jego przyczyn i następstw. Do konkursu przystąpili uczniowie Gimnazjum w Pisarzowicach: Kacper Bednarz i Krystian Podgórski z klasy 2b. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela historii pani Edyty Kotlińskiej. Przedstawiciele naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiej tury konkursu, który odbył się 16.02.2009 roku i znaleźli się w pierwszej setce wyróżnionych szkół w Polsce.
Wiosną 2009 roku PTTK zorganizowało w ramach projektu „Przyroda uczy najpiękniej” trzy konkursy: literacki, fotograficzny oraz plastyczny. Gimnazjaliści z Pisarzowic wzięli udział we wszystkich 3 częściach a uczennica klasy 2a Agata Woźna została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Agata napisała opowiadanie na temat „Najciekawsza przygoda w parku narodowym”. Uczniowie mogli przygotować prace w jednym z wybranych wśród trzech tematów: „Moja najciekawsza przygoda w parku narodowym lub krajobrazowym”, „Świadome planowanie i organizowanie działań służących poprawie stanu środowiska w najbliższym otoczeniu”’ „Moja troska o środowisko naturalne”. Opiekunem pracy była nauczycielka języka polskiego Pani Kamila Kaput.
Nasi uczniowie wzięli również udział w Regionalnym Konkursie Antynikotynowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach 16 kwietnia 2009 roku. Gimnazjaliści zajęli 3 miejsce w kategorii przedstawienie profilaktyczne oraz otrzymali wyróżnienie w kategorii piosenka. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani pedagog Beata Halczuk.

02 07 2009

Informacja Wójta Gminy Lubań n.t. Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Lubań

„PARLAMENT NA SZCZYT DLA DZIECI”

Uchwalono budżet na 2015 rok