biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116667

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Laureaci w Gimnazjum Publicznym im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach
W lutym 2009 roku Fundacja Wspomagania Wsi zorganizowała konkurs internetowy dotyczący przełomu z roku 1989, jego przyczyn i następstw. Do konkursu przystąpili uczniowie Gimnazjum w Pisarzowicach: Kacper Bednarz i Krystian Podgórski z klasy 2b. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela historii pani Edyty Kotlińskiej. Przedstawiciele naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiej tury konkursu, który odbył się 16.02.2009 roku i znaleźli się w pierwszej setce wyróżnionych szkół w Polsce.
Wiosną 2009 roku PTTK zorganizowało w ramach projektu „Przyroda uczy najpiękniej” trzy konkursy: literacki, fotograficzny oraz plastyczny. Gimnazjaliści z Pisarzowic wzięli udział we wszystkich 3 częściach a uczennica klasy 2a Agata Woźna została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Agata napisała opowiadanie na temat „Najciekawsza przygoda w parku narodowym”. Uczniowie mogli przygotować prace w jednym z wybranych wśród trzech tematów: „Moja najciekawsza przygoda w parku narodowym lub krajobrazowym”, „Świadome planowanie i organizowanie działań służących poprawie stanu środowiska w najbliższym otoczeniu”’ „Moja troska o środowisko naturalne”. Opiekunem pracy była nauczycielka języka polskiego Pani Kamila Kaput.
Nasi uczniowie wzięli również udział w Regionalnym Konkursie Antynikotynowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach 16 kwietnia 2009 roku. Gimnazjaliści zajęli 3 miejsce w kategorii przedstawienie profilaktyczne oraz otrzymali wyróżnienie w kategorii piosenka. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani pedagog Beata Halczuk.
02 07 2009


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze