Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań
Od kilku już lat na terenie Gminy Lubań rozgrywany jest turniej piłki nożnej. Tegorocznymi gospodarzami turnieju był Ludowy Zespół Sportowy w Pisarzowicach. Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa ilość zespołów, bo aż dziesięć, w tym: LZS Pisarzowice, LZS Radostów, LZS Kościelnik, LZS Henryków, DT Pisarzowice, Fryzjer TEM z Nawojowa, Sparta z Lubania, Oldboje z Radostowa, Oldboje z Radogoszczy, Nie zrzeszeni z Radostowa Z tego też powodu podjęto decyzję o przeprowadzeniu rozgrywek systemem pucharowym, dwa razy po 15 minut.
Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał opiekun LZS Pisarzowic – Pan Jerzy Szpytma. Natomiast sędziował Pan Jan Stolarz oraz Pan Robert Miesiąc – sędziowie Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W między czasie gospodarze zapewnili dla uczestników turnieju posiłek w postaci kiełbaski z grilla oraz napije chłodzące.
Po pierwszych meczach do dalszego etapu przeszły drużyny LZS Kościelnik, Oldboje Radostów, DT Pisarzowice, LZS Pisarzowice, Nie zrzeszeni Radostów. Dramatyczny przebieg meczu był pomiędzy Oldbojami Radostów a Sparta Lubań. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które nie przyniosły rozstrzygnięcia po pięciu wykonanych strzałach. Dopiero kolejne, do tzw. pierwszego błędu przyniosły zwycięstwo dla drużyny z Radostowa.
Z biegiem upływu czasu narastała liczba kibiców. Trybuny pękały w szwach. Spontaniczny doping kibiców zwiększał poziom adrenaliny wśród zawodników. Po kilku godzinnych zmaganiach około godz. 16.00 rozegrano mecz finałowy, w którym spotkali się LZS Pisarzowice i Oldboje z Radostowa. Mecz zakończył się wynikiem 3;1 dla drużyny z Radostowa.
Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju odebrały z rąk Wójta Gminy Lubań – Mirosława Herdzina pamiątkowe dyplomy. Drużyna zwycięska odebrała ufundowany przez wójta gminy puchar. Na zakończenie turnieju gospodarz gminy zaprosił na kolejny turniej za rok, który odbędzie się w Radogoszczy.
Tegoroczna edycja turnieju jest już za nami. Stąd tez chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w jego przygotowanie: Paniom obsługującym grilla, sędziom, członkom LZS Pisarzowice oraz mieszkańcom Pisarzowic. Z naszego punktu widzenia cieszymy się, iż impreza się rozrasta oraz przyciąga zainteresowanie coraz większej liczby klubów i drużyn sportowych. Ponadto dumni jesteśmy z zachowania zawodników, którzy grali fair play. Słowa uznani kierujemy również do kibiców, którzy potrafili się zintegrować i wspierać wszystkie występujące drużyny.

06 07 2009

Schronisko dla zwierząt