Wiejskie Dożynki w Radostowie
Pomimo, iż bieżący rok jest ciężkim rokiem dla rolników mieszkańcy Radostowa przygotowali i licznie uczestniczyli w święcie plonów. Pragnęli podziękować Bogu za to co udało im się zebrać z pól oraz prosić o łaski na rok kolejny. Zgodnie z coroczna tradycją święto plonów rozpoczęto od mszy świętej celebrowanej w intencji rolników przez proboszcza - księdza Józefa Olechowskiego. Uroczystym korowodem spod kapicy przy plebani wyruszyli mieszkańcy do kościoła. Przepiękny wieniec dożynkowy w kształcie łodzi Jezusa Chrystusa wykonany przez państwo Beatę i Jacka Płockich do kościoła wnieśli strażacy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas przemarszu pieśni o tematyce żniwnej odśpiewały Panie z zespołu folklorystycznego „Marysieńki”. Podczas mszy świętej uczestniczył Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik wraz z zastępcą Zbigniewem Zjawinem.
Druga część uroczystości, tzw. część świecka rozpoczęła się o godz. 14.00 na boisku Ludowego Zespołu Sportowego. Rozegrano turniej piłki siatkowej z udziałem czterech miejscowych drużyn reprezentujących: Rade Sołecka Sołectwa Radostów Górny, Radę Sołecka Radostów Średni i Dolny, Ochotnicza Straż Pożarną w Radostowie oraz Radę Parafialną. W potyczkach okazała się najlepsza drużyna mieszkańców Radostowa Górnego. Nagroda był symboliczny puchar ufundowany przez miejscowego proboszcza.
Ponadto dla wszystkich chętnych mieszkańców zorganizowano turniej przeciągania liny oraz przeprowadzono loterie fantową.
Panie zaangażowane w realizację projektu pn. „jak rękawy zakasamy to świetlica blask odzyska” współfinansowanego z Fundacji Wspomagania Wsi” przygotowały wspaniale ciasta, kiełbaski z grilla oraz frytki.
Niezwykłym wydarzeniem, szczególnie dla dzieci, był pokaz zorganizowany przez Ochotnicza Straż Pożarną pod czujnym okiem naczelnika – Mariusza Szłbowicza. Młodzi chłopcy z determinacją, w niezwykle krótkim czasie ugasili symulowany pożar słomy. Następnie wszystkie chętne dzieci mogły wziąć do samochodu bojowego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Do zabawy tanecznej przygrywał zespół muzyczny z Lubania. Przednia zabawa trwała do północy.
Tegoroczne dożynki były przepiękna inicjatywą angażująca do przygotowania i przeprowadzenia wszystkie organizacje działające na terenie Radostowa, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

12 10 2009

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań