biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1159686

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Poprawiamy infrastrukturę na cmentarzach gminnych
Od kilku już lat cmentarzami komunalnymi Gminy Lubań zarządza przedsiębiorca z Lwówka Śląskiego. W ramach podpisanej umowy ma on obowiązek dbać o porządek i czystość na cmentarzach oraz wykonywać pochówki osób zmarłych. W związku z powyższym każdorazowo osoby bliskie zmarłych zobligowani są do zgłaszania pochówku u zarządcy cmentarza.
W ramach współpracy z gminą zarządca cmentarza kosi trawę na cmentarzach, dba o czystość alei oraz odpowiada za stan techniczny infrastruktury znajdującej się na terenie cmentarza, takich jak ogrodzenie. W okresie letnim z materiałów przekazanych przez gminę zarządca cmentarza w Henrykowie uzupełnił braki w ogrodzeniu. W najbliższym okresie czasu przystąpi do wycięcia drzew ( brzóz ) rosnących wśród grobów, których korzenie uszkadzają pomniki. Na wycinkę wskazanego drzewostanu gmina otrzymała już pozwolenie. W związku z powyższym, zgodnie z wola mieszkańców Henrykowa Lubańskiego, w najbliższym czasie drzewa z cmentarza powinny zostać usunięte.
Z uwagi na zbliżające się święto zmarłych i liczne przybywanie rodzin zmarłych na cmentarze zarządca rozpoczął już prace porządkowe na wszystkich cmentarzach komunalnych z terenu Gminy Lubań.
12 10 2009


 AKTUALNOŚCI

Gmina Lubań - nowoczesna i przyjazna środowisku

OGŁOSZENIA

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze