Ułatwiono dostęp do informacji
Gmina Lubań wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy kończy stawianie tablic informacyjnych na terenie gminy.
Z uwagi, iż miejscowości oddalone są od urzędu gminy utrudniony jest kontakt oraz dotarcie z informacjami do mieszkańców sołectw. Stąd też sołtysi i radni sygnalizowali potrzebę posadowienia tablic informacyjnych. Przedmiotowa forma przekazu informacji jest jedyną wypracowaną od wielu lat i tak skuteczna formą docierania z informacjami do mieszkańców.
Mając powyższe na uwadze Wójt Gminy Lubań zdecydował o samodzielnym wykonaniu przez pracowników urzędu gminy tablic informacyjnych. Do chwili obecnej wykonano i posadowiono na terenie gminy około 40 sztuk tablic. Każdorazowo lokalizacje posadowienia tablic konsultowano z sołtysem danego sołectwa. Średnio na sołectwo posadowiono cztery tablice informacyjne.
Z posadowienia tak dużej ilości tablic informacyjnych powinni być zadowoleni mieszkańcy, sołtysi i radni z powodu ułatwionego dostępu do informacji oraz urząd gminy z możliwości szybkiego i rzetelnego informowania społeczności lokalnej.

12 10 2009

Zakończono ważne inwestycje drogowe