Odnowa wsi w Gminie Lubań
Gmina Lubań w połowie bieżącego roku złożyła wnioski na zadaszenie kontenerów posadowionych na boiskach do gry w piłkę nożna oraz zakup strojów dla zespołów folklorystycznych. w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. 18 sierpnia bieżącego roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o podziale środków finansowych z budżetu województwa. Za przedmiotowe pieniądze z budżetu województwa na obszarach wiejskich powstaną boiska i place zabaw, wyremontowane i wyposażone w sprzęt zostaną świetlice wiejskie, powstaną chodniki. Wśród projektów zatwierdzonych do dofinansowania są dwa gminne projekty. Pierwszy z nich na zakup niezbędnych materiałów do remontu i konserwacji szatni dla 3 Ludowych Zespołów Sportowych działających na terenie Gminy Lubań uzyskał dofinansowanie w wysokości 12 312 złotych. W chwili obecnej trwa rozeznanie rynku w celu zakupienia niezbędnych materiałów. Wszystkie prace remontowe wykonają systemem gospodarczym członkowie klubów.
Drugim wnioskiem, który zakwalifikował się do dofinansowania jest zakup strojów ludowych dla zespołów folklorystycznych „Cisowianki” i „Marysieńki” kultywujących tradycje społeczności lokalnych od ponad 20 lat. Wskazany projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 12206 złotych.
Realizacja obu projektów musi zakończyć się do 10 grudnia 2009 roku.

12 10 2009

Schronisko dla zwierząt