Bajkowo w Radostowie
8 listopada bieżącego roku Radostów, a dokładnie świetlica wiejska, przeobraziła się w świat postaci z bajek. Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu zorganizowano dla dzieci – „Dzień Postaci Bajkowych”.
Swój kunszt aktorski mogły zaprezentować najmłodsze dzieci z kółka teatralnego „GWIAZDY” z Radostowa oraz Koła Młodych Twórców z Pisarzowic.
Licznie zebrane dzieci, młodzież jak i dorośli z zachwytem obejrzeli przedstawienie pt. „Komputer i Bajki”. Samodzielnie przygotowane przez dzieci kostiumy, perfekcyjne odtworzenie ról publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Koło Młodych Twórców z Pisarzowic wystąpiło w przedstawieniu pt. „Zwariowany Świat Bajek”. Spektakl wywołał dużo emocji wśród najmłodszej widowni. Dzieci przyzwyczajone do tradycyjnych bajek i ich postaci zobaczyły je w nowym świetle.
Podsumowaniem przedstawień była krótka prezentacja multimedialna o historii książki. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć jak powstawały książki od czasów starożytnych po współczesność.
Nagrodą za wspólnie spędzony czas był słodki poczęstunek oraz zabawa taneczna. Dzieci wraz z rodzicami w rytmie pląsów i innych zabaw tanecznych wspólnie spędzili

19 11 2009

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok