Jeden dzień w roku
14 października jest Dniem Edukacji Narodowej – świętem wszystkich pracowników oświaty. W tym wyjątkowym- jednym dniu w roku - niemalże wszyscy uczniowie są mili i wyrozumiali dla swoich wychowawców i pedagogów. Odświętnie ubrani, trzymając przysłowiowego kwiatka w dłoni dumnie maszerowali do swoich szkół.
Uroczyste apele, inscenizacje przygotowane przez uczniów odbyły się w każdej z pięciu szkół z terenu gminy Lubań. Pięknych i doniosłych słów skierowanych do wszystkich pracowników oświaty nie było końca. Dyrektorzy, nauczyciele, jak i pracownicy obsługi otrzymali kwiaty, symboliczne upominki oraz najcenniejsze – własnoręcznie wykonane przez uczniów laurki.
Ten jeden wyjątkowy dzień w roku szkolnym utwierdza nauczycieli w słuszności prowadzonej przez siebie, jakże trudnej misji wychowania młodego pokolenia. Codzienny trud i cierpliwość do rozbrykanych uczniów jest im wynagradzany właśnie tego dnia.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podkreślenia wyjątkowych osiągnięć lub zaangażowania w proces edukacyjny dzieci nauczycieli lub innych pracowników oświaty. Z tej okazji dyrektorzy szkół nagradzają swoich pracowników. W bieżącym roku nagrodzonych zostało 16 nauczycieli i wszyscy pracownicy obsługi pracujący w gminnych szkołach.
Z okazji tak wyjątkowego święta nie mogło zabraknąć życzeń i słów uznania ze strony organu prowadzącego, tj. Wójta Gminy Lubań Mirosława Herdzika oraz Rady Gminy Lubań reprezentowanej przez Przewodniczącego Rady Gminy Jacka Jaworskiego. Podczas spotkania, które odbyło się w urzędzie gminy z udziałem wszystkich dyrektorów szkół przedłożono za ich pośrednictwem życzenia dla nauczycieli, pedagogów oraz pozostałych pracowników gminnej oświaty. Wyróżniono, nagrodą finansową dyrektora Szkoły Podstawowej w Radogoszczy - Waldemara Rinka, dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach – Ryszarda Leszczyńskiego oraz Panią dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół – Halinę Gancarz.

19 11 2009

Zakończono ważne inwestycje drogowe