biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101761

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Jeden dzień w roku
14 października jest Dniem Edukacji Narodowej – świętem wszystkich pracowników oświaty. W tym wyjątkowym- jednym dniu w roku - niemalże wszyscy uczniowie są mili i wyrozumiali dla swoich wychowawców i pedagogów. Odświętnie ubrani, trzymając przysłowiowego kwiatka w dłoni dumnie maszerowali do swoich szkół.
Uroczyste apele, inscenizacje przygotowane przez uczniów odbyły się w każdej z pięciu szkół z terenu gminy Lubań. Pięknych i doniosłych słów skierowanych do wszystkich pracowników oświaty nie było końca. Dyrektorzy, nauczyciele, jak i pracownicy obsługi otrzymali kwiaty, symboliczne upominki oraz najcenniejsze – własnoręcznie wykonane przez uczniów laurki.
Ten jeden wyjątkowy dzień w roku szkolnym utwierdza nauczycieli w słuszności prowadzonej przez siebie, jakże trudnej misji wychowania młodego pokolenia. Codzienny trud i cierpliwość do rozbrykanych uczniów jest im wynagradzany właśnie tego dnia.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podkreślenia wyjątkowych osiągnięć lub zaangażowania w proces edukacyjny dzieci nauczycieli lub innych pracowników oświaty. Z tej okazji dyrektorzy szkół nagradzają swoich pracowników. W bieżącym roku nagrodzonych zostało 16 nauczycieli i wszyscy pracownicy obsługi pracujący w gminnych szkołach.
Z okazji tak wyjątkowego święta nie mogło zabraknąć życzeń i słów uznania ze strony organu prowadzącego, tj. Wójta Gminy Lubań Mirosława Herdzika oraz Rady Gminy Lubań reprezentowanej przez Przewodniczącego Rady Gminy Jacka Jaworskiego. Podczas spotkania, które odbyło się w urzędzie gminy z udziałem wszystkich dyrektorów szkół przedłożono za ich pośrednictwem życzenia dla nauczycieli, pedagogów oraz pozostałych pracowników gminnej oświaty. Wyróżniono, nagrodą finansową dyrektora Szkoły Podstawowej w Radogoszczy - Waldemara Rinka, dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach – Ryszarda Leszczyńskiego oraz Panią dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół – Halinę Gancarz.

19 11 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze