biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1141240

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Radosna Szkoła
Rządowy program „Radosna Szkoła” został wdrożony i zrealizowany w szkołach gminnych. Jak już wcześniej pisaliśmy gmina Lubań pozyskała środki finansowe na zakup pomocy edukacyjnych dla wszystkich czterech szkół podstawowych. Na zakup pomocy gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości niemalże 24 tysięcy złotych. Przy współpracy dyrektorów szkół oraz nauczycieli wybrane zostały najciekawsze i najbardziej potrzebne do szkół pomoce edukacyjne.
Z pozyskanych środków zakupione między innymi: duże klocki, domki manipulacyjne, instrumenty muzyczne, gry ruchowe, itp.
Przy zakupie pomocy edukacyjnych wystąpiły problemy z realizacją zamówionych pomocy. Jak się okazało firmy specjalizujące się w produkcji i dystrybucji pomocy dydaktycznych nie były przygotowane do realizacji tak licznych zamówień w tak krótkim czasie. Niemniej jednak szkoły z terenu gminy już otrzymały zamówione pomoce dydaktyczne. Nauczyciele wykorzystują je do pracy z dziećmi. Dzieci są zachwycone nowymi klockami, z których można wybudować domki i zamki. W przerwach oraz na lekcjach korzystają z zakupionych gier ruchowych.
Niestety biorąc pod uwagę możliwości finansowe szkół bez wsparcia finansowego z budżetu państwa szkoły nie zakupiłyby tak wielu wspaniałych pomocy edukacyjnych. Zakupione pomoce edukacyjne sprawiły, iż szkoły są jeszcze bardziej kolorowe i przyjazne dzieciom, a szczególnie tym najmłodszym. Rodzice, którzy już mieli okazję zobaczyć nowe nabytki szkół oceniają je bardzo pozytywnie a o idei rządowego programu wypowiadają się w samych superlatywach.


11 12 2009


 AKTUALNOŚCI

Stanowisko Walnego Zgromadzenia Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z dnia 15.03.2018r. w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze