biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102648

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Radosna Szkoła
Rządowy program „Radosna Szkoła” został wdrożony i zrealizowany w szkołach gminnych. Jak już wcześniej pisaliśmy gmina Lubań pozyskała środki finansowe na zakup pomocy edukacyjnych dla wszystkich czterech szkół podstawowych. Na zakup pomocy gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości niemalże 24 tysięcy złotych. Przy współpracy dyrektorów szkół oraz nauczycieli wybrane zostały najciekawsze i najbardziej potrzebne do szkół pomoce edukacyjne.
Z pozyskanych środków zakupione między innymi: duże klocki, domki manipulacyjne, instrumenty muzyczne, gry ruchowe, itp.
Przy zakupie pomocy edukacyjnych wystąpiły problemy z realizacją zamówionych pomocy. Jak się okazało firmy specjalizujące się w produkcji i dystrybucji pomocy dydaktycznych nie były przygotowane do realizacji tak licznych zamówień w tak krótkim czasie. Niemniej jednak szkoły z terenu gminy już otrzymały zamówione pomoce dydaktyczne. Nauczyciele wykorzystują je do pracy z dziećmi. Dzieci są zachwycone nowymi klockami, z których można wybudować domki i zamki. W przerwach oraz na lekcjach korzystają z zakupionych gier ruchowych.
Niestety biorąc pod uwagę możliwości finansowe szkół bez wsparcia finansowego z budżetu państwa szkoły nie zakupiłyby tak wielu wspaniałych pomocy edukacyjnych. Zakupione pomoce edukacyjne sprawiły, iż szkoły są jeszcze bardziej kolorowe i przyjazne dzieciom, a szczególnie tym najmłodszym. Rodzice, którzy już mieli okazję zobaczyć nowe nabytki szkół oceniają je bardzo pozytywnie a o idei rządowego programu wypowiadają się w samych superlatywach.


11 12 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze